У селу Придворица код Бојника, пре деветнаест година, група ентузијаста основала је културно уметничко друштво „Белац“ које је, најпре само са мештанима радило на очувању фолклора овог дела Србије а касније, због великог интересовања почело је са пријемом чланова и из других насеља са подручја бојничке општине.
Поводом деветнаесте годишњице оснивања, уз подршку Дома културе Бојник, КУД „Белац“ одржало је целовечерњи концерт на коме су уз домаћине учествовали и пријатељи КУД „Пензионер“ из Лесковца и КУД „Врелац“ из Врањске Бање, измамивши огромне аплаузе препуне сале Дома културе у Бојнику, која је на моменте подсетила на чувене „Сусрете села“ одржаване пре тридесетак година.
Ненад Јовановић в.д. директора Дома Културе Бојник каже: „Ово је једна у низу активности које Дом културе планира у наредном периоду. За наредни период могу да најавим такмичење певача аматера, неколико промоција књига аутора из Лесковца и околине и сличне активности“.
КУД „Белац“ у три старосне категорије броји више од 70 чланова који раде у фолклорној, изворној и певачкој секцији а планира се и оснивање секције глумаца аматера, а пробе се одржавају у сали школе у Придворици.
Ово, више пута награђивано културно-уметничко друштво, међу највећим успесима сматра своје гостовање у Италији где је на позив Спрске културне заједнице „Свети Сава“ из Валдања боравило у периоду од 21. до 23.5.2016. године у Вићенци и одржало целовечерњи концерт у спортском центру уместу Kornedo Vicentino.



Министарство културе и информисања је за реализацију пројекта Електронска библиотека и COBISS одобрило средства у износу од 307,500,00 динара. Од ових средстава биће набављена четири компјутера и један лаптоп. Циљ овог пројекта је да се Народна библиотека у Бојнику позиционира као модерна културна институција која ће бити у стању да прати савремене токове у библиотекарству. На тај начин ће пружати све савремене библиотечке услуге житељима Бојника у циљу њиховог усавршавања и индивидуалног развоја.
Након пропалих преговора са познатом нишком рок групом „Кербер“, која је требала да наступа у оквиру културне манифестације „БОЈНИЧКО ЛЕТО 2015.“ договорен је наступ са Нешом Галијом не мање популарним фронтменом такође нишке rok групе „Галија“. Његов наступ је предвиђен за недељу 26.07.2015.г. у оквиру треће вечери, од укупно пет, колико их је планирано за ову годину.
Традиционално бојничко културно лето и ове године биће богато разноврсним културно-уметничким садржајем. Поред многобројних културно-уметничких друштава и дувачких оркестара, биће ангажоване и рок групе, које традиционално наступају на овој културној манифестацији на градском тргу.