Општина Бојник обележила је своју славу, Духовски четвртак, која се прославља у оквиру празника Свете Тројице. Светом литургијом, литијом кроз градске улице и сечењем славског колача, овај значајан верски догађај окупио је велики број верника, представника локалне самоуправе и свештенства.
Обележавање славе општине Бојник почело је Светом литургијом у цркви Светог Николе. Литургију је служио јереј Душан Јанковић уз саслужење јереја Данила Николића и Немање Младеновића. Литургији је присуствовао велики број верника.
По завршетку литургије кренула је литија коју је предводило свештенство, а улицама Бојника прошли су и председник општине Небојша Ненадовић са сарадницима и представницима локалне самоуправе.

Обред сечења славског колача обављен је у парку код крста. Овом чину присуствовао је овогодишњи домаћин славе Саша Величковић, а и овом приликом био је приметан велики број верника.
Саша Величковић је потом домаћинство славе предао председнику општине Небојши Ненадовићу, који ће наредне године бити домаћин општинске славе.

Пригодном беседом присутнима се обратио јереј Душан Јанковић, нагласивши да су литије прилика да се верни народ окупи око крста и уједини око овог симбола вере и страдања.
„Литије су симбол породичних вредности, традиције и љубави“, рекао је Јанковић, додајући да је бити домаћин градске славе велика част и понос.
Духовски четвртак, који се прославља у оквиру празника Свете Тројице, сведочи о Светом Тројству – Оцу, Сину и Светом Духу. Ови дани сматрају се и данима рађања Христове цркве, јер су тада апостоли кренули по свету да шире Христово учење, поручило је свештенство.

Потомци стрељаних не заборављају ове злочине, а међу њима је и Славица Стевчевска из Скопља из Северне Македоније која је сваког 17. фебруара на овом месту јер је породично предање да се овај догађај не заборави и завет. Повељу живих која има поруку да се овај злоћин никада не може и не сме избрисати из сећања прочитао је председник Скупштине општине Бојник Младен Ђорђевић.
Од прошле године ова комеморација је постала државна церемонија којој је у име Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања присуствовао државни секретар Зоран Антић. Антић је у свом дирљивом обраћању истакао да је народ пусторечког краја и у Првом и Другом светском рату био мета бугарске војске.
Антић је поставио питање зашто се овом догађају на националном нивоу никада није придала пажња коју заслужује и како је могуће да се представници Бугарске никада нису извинили за овај злочин.





У програмо ове вечери учествовали су и дувачки оркестар Леонарда Аметовића, затим хармоникаш Милан Здравковић, ТД бенд и ди-џеј 100јке.
Треће вечери наступио је електрични гудачки квартет „Динамика мусиц“ предвођен ди-џејем, који сједињује музику кроз време од Вивалдија до Мајкла Џексона на иновативан начин. Њихов звук који комбинује електричне виолине и креативне аранжмане, нуди јединствено музичко искуство.
Традиционална манифестација „Бојничко лето“ завршена је концертом Милице Тодоровић која је направила сјајну атмосферу од самог почетка концерта отпевавши своје велике хитове „Три чаше“, „Упореди ме“, „Проћи ћеш ме ти“, „Иста ја“, „Цуре приводе“ и одушевила је публику у Бојнику како гласом и тако и енергијом.
Традиционална манифестација „Бојничко лето“ завршена је концертом Милице Тодоровић која је направила сјајну атмосферу од самог почетка концерта отпевавши своје велике хитове „Три чаше“, „Упореди ме“, „Проћи ћеш ме ти“, „Иста ја“, „Цуре приводе“ и одушевила је публику у Бојнику како гласом и тако и енергијом.
Организатор ове манифестације је Туристичка организација, а покровитељи Министарство туризма и омладине и општина Бојник.
Пре концерта Јелена и Жика Живановић су рекли да први пут наступају овде и захвалили су се локалној самоуправи и Туристичкој организацији општине Бојник на позиву и гостопримству.
Заменик председника општине Бојник Дејан Стојановић и директор Туристичке организације Ивица Аранђеловић казали су да је програм на овогодишњем Бојничком лету пажљиво одабран, за све узрасте.
26. Бојничко лето је свечано отворио заменик председника општине Бојник Дејан Стојановић.
Након свечаног отварања и ватромета, публика је уживала у концерту групе Зана, и ванвременским песмама „Додирни ми колена“, „Мајстор за пољупце“, „Младићу мој“, „Пепито панталона“, „Лето“, „Јабуке и вино“, „Што не знам где си сад“, „Оженићеш се ти“, „Вејте снегови“, „Да ли чујеш, да ли осећаш“…
Друго вече је предвиђено за такмичење Културно уметничких друштава под називом „Коло за дукат“. После такмичења публику ће забављти хармоникаш Милан Здравковић, дувачки оркестар, а затим следи проглашење победника.
Након тога је концерт ТД бенда, а затим журка са ди-џејем 100јке.
Треће вече отвара својим наступом од 20 часова гудачки квартет „Динамка мусиц“ , а затим у 21:30 следи концерт поп- фолк певачице Милице Тодоровић.
Организатор ове манифестације је Туристичка организација општине Бојник, а покровитељ општина Бојник.
Туристичка организација општине Бојник у сарадњи са ТШ „Бошко Крстић“, Црквеном општином и уз благослов Протојереја Данила Николића, организује у суботу, 27.04.2024., манифестацију Врбица – празник дечије радости.
Манифестација промовише традицију и обичаје везане за празник Врбице, у пусторечком крају познатији под називом „Лазарице“. У оквиру манифестације је организован литерарни и ликовни конкурс за ученике основних и средњих школа Јабланичког округа, такмичење за најлепше ускршње јаје, хуманитарни базар, игре без граница, дружење са аниматорима и још многа изненађења за најмлађе.
Манифестацију ће отворити најмлађи чланови културно-уметничког друштва „Белац“. Следи приредба ученика верске наставе Основне школе „Станимир Вељковић – Зеле“ и додела награда поводом васкршњег конкурса „Васкр празник радости“. Након тога, малишани ће моћи да се такмиче у осликавању и украшавању најлепшег ускршњег јајета, да уживају и друже се са аниматорима и учествују у играма без граница.
У оквиру манифестације биће организован и хуманитарни базар „Љубав, вера, нада за лепши дечији свет“ на коме ће се продавати декоративни ускршњи предмети а прикупљена средства биће донирана ученичком фонду ТШ „Бошко Крстић“.