Штаб за ванредне ситуације општине Бојник обавештава све пољопривредне произвођаче (сточаре) да је општина Бојник проглашена за угрожено подручје од појаве (dermatitisа), тако да сточари не изводе грла на испашу и да своје стаје обезбеде одговарајућим мрежицама и тракама за муве јер се зараза преноси путем комараца и мува.
За све додатне информације обратити се на телефон 064/8743900 доктора ветеринара Небојше Миленковића и на телефон 064/3195630 дипломираног инжињера сточарства Стаменковић Томислава.
Командант штаба за ванредне ситуације
Председник општине
Небојша Ненадовић
Поводом регистрованог вирусног обољења „нодуларни дерматитис“ тзв. болест кргаве коже код говеда Општинска управа општине Бојник, ради информисања и упознавања грађана општине Бојник, објављује фотографије и Обавештење Владе Републике Србије поводом тог дешавања.
OБАВЕШТЕЊЕ ЗА ЈАВНОСТ ВЛАДЕ РЕПУБЛИКЕ СРБИЈЕ
Поводом регистрованог вирусног обољења „нодуларни дерматитис“ тзв. болест кргаве коже код говеда, Влада Републике Србије обавештава грађане да се вирус не преноси на људе и да нема разлога за забринутост, као и да је надокнада штете за прве регистроване случајеве већ почела.
Апелујемо на власнике говеда који примете неке од сиптома болести – чворићи који се претварају у красте или ране на кожи, отицање ногу, кашаљ, обилно цурење из носа, излучивање пљувачке, сузење очију, инфекција ока и грозница – да се обавезно јаве свом ветеринару. Оболела животиња је исцрпљена, одбија да једе и губи на тежини.
Нодуларни дерматитис се у Србији појавио код говеда пошто је претходно регистрован у Бугарској и Македонији. Будући да је регистрован мали број случајева оболелих говеда и да је под пуном ветеринарском и санитарном контролом, Влада Србије апелује на грађане да не подлежу непровереним информацијама, већ да за сваку недоумицу контактирају надлежне институције.
На територији општине Бојник, данас је одржана акција хватања паса луталица. Општина Бојник је овај посао поверила предузећу „АВЕНИЈА МБ“ из Врњачке Бање. Оваква акција је, на територији општине Бојник, била последњи пут пре 4 година. Представници локалне самоуправе су, на тај начин, испунили обећање, дато родитељимаи ученицима основне школе „Станимир Вељковић – Зеле“ из Бојника.
Акција ће бити настављена.
Адаптација амбуланте у месној заједници Лапотинце отпочела је у недељу 16. августа. Укупни трошкови за текуће поправке износе 227.292,00 динара, а у оквиру којих ће бити извршена комплетна репарација и адаптација амбулантних просторија. Извођач радова је С.З.Т.Р „МЕТАЛ ПРОМЕТ“ из Бојника, а рок за извођење радова је 20 календарских дана.
Заменик председника општине, господин Дејан Стојановић, обишао је амбуланту и уверио се да радови напредују по плану.
Ова медицинска установа није у функцији од 7. октобра 2014. године. Наиме, након инспекцијског надзора извршеног 3. октобра 2014. године од стране Републичког здравственог инспектора Министарства здравља, донето је решење којим се Дому Здравља Бојник, ул. Стојана Љубића бб, забрањује обављање здравствене делатности у овој амбуланти. Разлози су били оронуле и запуштене просторије и застарела опрема.
У Бојнику је, 27.04.2012. године, организована акција хватања паса луталица. За тај посао ангажовано је КЈП УСЛУГА, СЛУЖБА ЗООХИГИЈЕНЕ И КАРАНТИНА ЗА УНУТРАШЊИ ПРОМЕТиз Ћуприје .
Ова акција је врло битна за безбедност свих грађана Бојника и успешно је изведена, јер је ухваћен велики број паса луталица.
Председник општине Бојник, господин Небојша Ненадовић је, са руковоством општине, обишао Дом здравља у Бојнику, коме је локална самоуправа поклонила нову стоматолошку столицу у вредности од 400.000 динара, као и 3 инхалатора у вредности од 30.000.динара.