Архиве категорија: Инфраструктура

РАДОВИ НА АСФАЛТИРАЊУ БАЛКАНСКЕ УЛИЦЕ У БОЈНИКУ СЕ ПРИВОДЕ КРАЈУ

У Балканској улици у Бојнику данас је постављен први слој асфалта, док ће сутра бити асфалтирани тротоари. Током петка и суботе биће урађен и други слој асфалта.
Како је истакао председник општине Бојник Небојша Ненадовић, дужина ове улице износи око 280 метара, ширина коловоза биће пет метара, а поред тротоара биће комплетно уређени и ивичњаци.

„Асфалтирањем ове улице знатно ће бити олакшани услови за живот и рад мештана“, истакао је Ненадовић.
Вредност ових радова износи 12 милиона динара са ПДВ-ом, а извођач радова је предузеће АБ КОП из Власотинца.
Недавно је општина Бојник у Београду потписала уговор са ресорним министарством, вредан 151 милион динара, који се односи на изградњу кружног тока и уређење парка.
Како је нагласио Ненадовић, почетак реализације овог обимног пројекта очекује се веома брзо.

Ненадовић је закључио да ће општина Бојник, као одговорна локална самоуправа, и у наредном периоду наставити да равномерно унапређује инфраструктуру на својој разуђеној територији.

ОКО 1,3 МИЛИОНА ЕВРА ЗА НОВЕ ИНФРАСТРУКТУРНЕ РАДОВЕ У БОЈНИКУ

Општина Бојник потписала је уговор са Министарством грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре за реализацију више значајних инфраструктурних пројеката на територији општине.
Уговором је предвиђена изградња кружне раскрснице, реконструкција градског парка, као и изградња тротоара у улицама „Стојан Љубић“ и „17. фебруар“.

Укупна вредност уговорених радова износи 1.294.920 евра.
У име локалне самоуправе уговор је потписао заменик председника општине Бојник Дејан Стојановић, који је истакао да ће реализација ових пројеката допринети унапређењу саобраћајне инфраструктуре, безбедности пешака и уређењу јавних површина у општини.

У ТОКУ РАДОВИ НА УРЕЂЕЊУ РОМСКОГ ГРОБЉА У ДРАГОВЦУ КОД БОЈНИКА

Радови су покренути на иницијативу ромске националне заједнице, након састанка са руководством општине Бојник, када је донета одлука да се овај инфраструктурни проблем реши.
Санацију изводи ЈКП „Јединство“ Бојник, а завршетком радова биће знатно унапређен приступ гробљу.
Радове је обишао и председник општине Бојник, Небојша Ненадовић.
Ова активност потврђује опредељеност општине Бојник да континуирано унапређује услове живота и инфраструктуру на својој територији.

ЗАМЕЊЕНИ РАДИЈАТОРИ У БОЈНИЧКОЈ ОСНОВНОЈ ШКОЛИ „СТАНИМИР ВЕЉКОВИЋ-ЗЕЛЕ“ И ТЕХНИЧКОЈ ШКОЛИ „БОШКО КРСТИЋ“

Основна школа „Станимир Вељковић-Зеле“ имала је доста проблема са грејањем за особље и 400 ученика који похађају ову матичну установу.

Према речима заменика председника општине Бојник, Дејана Стојановића, замењена су сва грејна тела у ове две образовне установе, и то у рекордном времену, јер је посао трајао око 20 дана, и сада је грејање веома функционално. За уградњу радијатора издвојена је сума од око 3 милиона динара.

Стојановић је истакао да је општина Бојник урадила комплетан пројекат енергетске санације ове образовне установе. Документ је предат Министарству за јавна улагања и чека се одговор. Он је нагласио да је планирана замена столарије, подова, крова и уградња лифта, а вредност инвестиције је преко 150 милиона динара.

Осим матичне школе у Бојнику, у подручним сеоским одељењима ову образовну установу похађа још 250 ученика. Како је закључио Стојановић, локална самоуправа сређује и сеоске школе и постепено обезбеђује квалитетно грејање и за њих.

У БОЈНИКУ ПОЧЕЛИ РАДОВИ НА РЕКОНСТРУКЦИЈИ БАЛКАНСКЕ УЛИЦЕ

У Бојнику су почели радови на реконструкцији Балканске улице, која је била у веома лошем стању. Проблем је представљала и непостојање одвода за кишну канализацију.

Председник општине Небојша Ненадовић истиче да ће изградња улице са тротоарима, ивичњацима и кишном канализацијом значајно побољшати живот мештана.

Радови се изводе у два крака, а улица ће повезивати Дом здравља, Пијацу и Вртић. Рок за завршетак радова је 60 дана.

Вредност пројекта је између 12 и 13 милиона динара са ПДВ-ом, а изградњом ће бити унапређена локална инфраструктура.

Мештани су изразили задовољство почетком радова.

Извођач је фирма АБ Коп Перица Јовић из Власотинца.

ЈАВНИ УВИД

РЕПУБЛИКА СРБИЈА

ОПШТИНА БОЈНИК

ОПШТИНСКА УПРАВА БОЈНИК

оглашава

ЈАВНИ УВИД

У НАЦРТ ПЛАНА ДЕТАЉНЕ РЕГУЛАЦИЈЕ СОЛАРНЕ ЕЛЕКТРАНЕ „ЋУКОВАЦ“ У ОПШТИНИ БОЈНИК СА ИЗВЕШТАЈЕМ О СТРАТЕШКОЈ ПРОЦЕНИ НА ЖИВОТНУ СРЕДИНУ

Јавни увид одржаће се у трајању од 30 дана од 27.01.2026. године до закључно са 25.02.2026. године

Нацрт ПДР-а можете преузети овде

Извештај о стратешкој процени утицаја на животну средину можете преузети овде

А сам оглас Јавног увида доступан је овде

ПОЧЕЛИ СУ РАДОВИ НА ИЗГРАДЊИ ПУТА КОЈИ ЋЕ ПОВЕЗАТИ ОБИЛИЋ И ЋУКОВАЦ

Изградњом овог пута општина Бојник наставља са унапређењем инфраструктуре на својој територији, казао је председник општине Небојша Ненадовић.
Он је додао да је задатак локалне самоуправе да свака месна заједница буде повезана асфалтним путем са регионалним путем.
Пут чија је изградња започела данас повезаће две месне заједнице, Обилић и Ћуковац. Дужина пута биће 1.060 метара, ширина 3 метра, са банкинама од по пола метра. Укупна вредност ове инвестиције износи 9 милиона динара без ПДВ-а.
Ненадовић је истакао да ће изградња пута у знатној мери унапредити услове живота у оба села.
Извођач радова је фирма „Арса коп“, а рок за завршетак радова је 60 дана, уколико то временски услови буду дозволили.

ОТВОРЕН ДОГРАЂЕНИ ДЕО ВРТИЋА „ЂУКА ДИНИЋ“ У БОЈНИКУ

Државна секретарка у Министарству за бригу о породици и демографију Милица Перић посетила је данас општину Бојник.

Посету је започела разговором са председником општине Небојшом Ненадовићем и његовим сарадницима о пројектима из области бриге о породици. Том приликом дефинисани су и приоритети у овој области.

Посета је настављена свечаним отварањем дограђеног дела Предшколске установе „Ђука Динић“, у којем ће боравити јаслена група.

Како је истакла државна секретарка, централни део вртића је у потпуности реконструисан, а замењен је и кров. За ову намену држава је издвојила више од 12 милиона динара.

Милица Перић је нагласила да је Министарство за бригу о породици и демографију током 2022. и 2023. године било чврст партнер општини Бојник, што потврђују и улагања у основне школе.

Председник општине Бојник Небојша Ненадовић истакао је да је уложено много енергије како би се добила употребна дозвола, као и да је вртић опремљен савременим намештајем. Отварањем јаслене групе вртић похађају деца узраста од 1 до 7 година. Тренутно вртић похађа 250 малишана, док ће јаслену групу похађати од 12 до 14 деце. Предшколска установа „Ђука Динић“ у Бојнику нема листу чекања, додао је Ненадовић.

У пратњи председника општине Небојше Ненадовића, његових сарадника и начелника Јабланичког управног округа Милоша Ћирића, државна секретарка Милица Перић обишла је и Центар за социјални рад, где су недавно завршени радови на уређењу фасаде и крова објекта, док су унутрашњи радови још у току.

МИНИСТАРСТВО ЗА БРИГУ О СЕЛУ УРУЧИЛО УГОВОРЕ ЗА ОБНОВУ СЕОСКИХ ДОМОВА КУЛТУРЕ – МЕЂУ ДОБИТНИЦИМА И ОПШТИНА БОЈНИК

Министарство за бригу о селу уручило је уговоре за доделу бесповратних средстава намењених обнови сеоских домова културе за 23 локалне самоуправе, међу којима је и општина Бојник.

У име општине Бојник, уговор о додели бесповратних средстава у износу од 1.746.477,64 динара потписао је заменик председника Скупштине општине Далибор Љубеновић.

Овим уговором предвиђено је опремање и унутрашње уређење Сеоског дома у Ђинђуши.

За молерско-фарбарске радове планирано је 156.000 динара, за декоративне радове 69.000 динара, док ће електро радови износити 63.000 динара. За подо полагачке радове биће издвојено 57.840 динара. Сеоски дом биће опремљен столом са металним ногама и столицама у вредности од 582.600 динара, а за спортске реквизите биће утрошено 24.545,20 динара. Опремање које обухвата звучнике, клима-уређај, калорифер, аудио опрему и лаптоп износиће 793.672,44 динара.

Обраћајући се присутнима, министар за бригу о селу Милан Кркобабић истакао је да је од великог значаја реновирање сеоских домова, који представљају важна места окупљања мештана у руралним срединама.

У ОСНОВНОЈ ШКОЛИ „СТОЈАН ЉУБИЋ“ У ГОРЊЕМ БРИЈАЊУ У ТОКУ СУ РАДОВИ НА УВОЂЕЊУ ЦЕНТРАЛНОГ ГРЕЈАЊА

У издвојеном одељењу Основне школе „Стојан Љубић” у Горњем Бријању, које послује у саставу централне школе у Косанчићу, у току су радови на увођењу централног грејања. Ово одељење похађају ученици од првог до четвртог разреда распоређени у две учионице, док је трећа учионица намењена предшколској групи.

Како је за ТВ 4С изјавио директор школе Бобан Марковић, процењена вредност пројекта увођења централног грејања износила је 2,5 милиона динара, али је након спроведеног поступка јавне набавке изабран најповољнији понуђач који је радове понудио за 1,5 милиона динара. Средства за реализацију пројекта обезбедило је Министарство за заштиту животне средине. Марковић истиче да је приоритет школе да и остала издвојена одељења добију централно грејање.

Марковић додаје да ће нови систем грејања значајно унапредити услове за учење и рад. Ове године школа је спровела јавну набавку за 70 тона пелета, а како наводи директор, пре уградње котларнице на пелет, трошила су се већа средства за угаљ, док је прошле године било потребно око 60 тона пелета.

Радови на објекту у Горњем Бријању обухватају постављање котларнице, комплетну инсталацију централног грејања, као и уградњу панелних радијатора и горионика намењеног искључиво за пелет.