Архиве категорија: Инфраструктура

У БОЈНИКУ ЋЕ УСКОРО КРЕНУТИ РАДОВИ НА ИЗГРАДЊИ АМФИТЕАТРА НА ПЛАТОУ КОД СПОРТСКЕ ХАЛЕ

  У оквиру друге фазе изградње платоа испред Хале спортова у Бојнику локална самоуправа је потписала уговор са Министарством трговине, туризма и телекомуникација у износу од 25 милиона динара који ће омогућити изградњу Амфитеатра на овом простору.

Овај уговор означава појачану активност међуресорне комисије југа Србије за општине Бојник, Лебане, Медвеђа, град Лесковац, Прокупље и Куршумлију. Како истиче заменик председника општине Дејан Стојановић на основу плана међуресорне комисије укупно предвиђена свота за Бојник која ће се преусмерити на уређење платоа испред Хале спортова је 70 милиона динара, а ово је само део укупних средстава. Он је додао да је на основу пројекта и премера укупна свота за изградњу Амфитеатра сада око 33 милиона, тако да ће општина Бојник издвојити још 8 милиона динара. Ови радови обухватиће изградњу шеталишта које ће се повезати са Пусторечком улицом, наставак изградње стазе поред кеја до моста, биће урађене и степенице до игралишта предвиђеног за децу и изградиће се Амфитеатар. Овај пројекат омогућиће јачање и развој туристичких и културних капацитета, а изградњом Амфитеатра у многоме ће се допринети и уређењу ужег градског језгра. Министарство је одобрило финансијска средства узимајући у обзир квалитет пројекта који је урадио пројекти тим општине Бојник, тако да је ова локална самоуправа препозната међу реткима у земљи која има капацитет да препозна програме од општег интереса.

МИНИСТАРСТВО ТРГОВИНЕ, ТУРИЗМА И ТЕЛЕКОМУНИКАЦИЈА ФИНАНСИРАЋЕ ИЗГРАДЊУ АМФИТЕАТРА КОД СПОРТСКЕ ХАЛЕ У БОЈНИКУ

За изградњу Амфитеатра Министарство трговине, туризма и телекомуникација предвидело је финансијска средства у износу од 25 милиона динара, а овај уговор потписао је данас председник општине Бојник Небојша Ненадовић

Овај пројекат омогућиће јачање и развој туристичких и културних капацитета, а изградњом Амфитеатра у многоме ће се допринети и уређењу ужег градског језгра. Министарство је одобрило финансијска средства узимајући у обзир квалитет пројекта који је урадио пројекти тим општине Бојник, тако да је ова локална самоуправа препозната међу реткима у земљи која има капацитет да препозна програме од општег интереса.

RADOVE NA ASFATLIRANJU PUTA U SELU MRVEŠ OBIŠAO PREDSEDNIK OPŠTINE BOJNIK NEBOJŠA NENADOVIĆ

Ova deonica je dužine 1.600 metara, a vrednost investicije je 16 miliona dinara. Kako je kazao Nenadović sredstva za asfaltiranje obezbeđena su u saradnji sa Ministarstvom bez portfelja za razvoj nedovoljno razvijenih područja, tako da opština izdvaja 8 miliona i isto toliko pomenuto ministarstvo.

Ovaj put biće moderan i završen u planiranom roku od 60 dana. Izvođač radova je 5D Vranje. Kako je istakao Nenadović lokalna samouprava vodi računa i o ravnomernom razvoju opštine, a pre ovog puta Mrveš je dobio vodovodnu mrežu, uličnu rasvetu i kontejnere za odlaganje smeća čime je dat doprinos i očuvanju zdrave životne sredine. On je dodao da su danas potpisani ugovori i o dovođenju ulične rasvete u selima Ivanje, Obražda, Savinac i Zorovac čime se stvaraju uslovi za unapređenje kvaliteta života i rada meštana. Predsednik Saveta mesne zajednice Mrveš Saša Aleksić naglasio je da je san meštana Mrveša da imaju asfalni put postao i realnost i daće to doprineti lakšoj saobraćajnoj vezi sa Bojnikom i dalje. On je rekao da ovo selo ima 40 domaćinstava, a stanovnici se najčešće bave voćarskom proizvodnjom. Saša Aleksić je istakao da u selu žive i mladi ljudi i pozvao ih da ne napuštaju svoje domove jer će se rukovodstvo opštine Bojnik i dalje brinuti za podizanje kvaliteta života.

У ГОРЊЕМ БРИЈАЊУ КОД БОЈНИКА УСКОРО ЋЕ ПОЧЕТИ ИЗГРАДЊА ДЕЧЈЕГ ИГРАЛИШТА

Од Министарства омладине и спорта Владе републике Србије, а на основу конкурса добијена је свота од 4,1 милион динара. Овај терен у Горњем Бријању биће специфичан јер је комбинован, а омогућиће да се на њему игра мали фудбал, одбојка и кошарка.

Терен ће бити у склопу издвојеног одељења основне школе „Стојан Љубић“ из Косанчића.Како је истакао председниик општине Бојник Небојша Ненадовић ово ће уједно бити девети сеоски спортски терен који ће омогућити да се негују здрави стилови живота, али и да се организује Летња фудбалска лига. Средства добијена за изградњу терена резултат су рада пројектног тима општине Бојник. Општина Бојник нашла се међу 11 локалних самоуправа којима су одобрена средства по овом пројекту, а рад на квалитетним програмима уз узимање конструктивних идеја биће настављен и даље. Сутра ће по овом конкурсу бити расписан Јавни позив, а посао ће добити најповољнији понуђач, закључио је Ненадовић и додао да ће цео посао бити завршен до почетка лета.  

ВОДОВОДНЕ ЦЕВИ ЗА ВОДОВОД У СЕЛУ КАМЕНИЦА

Како је казао директор предузећа за водоснабдевање Брестовац-Бојник-Дољевац, Срђан Стојановић нове цеви ће бити дистрибуиране за наставак изградње водоводне мреже у селу Каменица.

Цеви су стигле из предузећа „Хидрокомерц“ из Лучана, а захваљујући ангажовању предузећа и локалне самоуправе. Он истиче да ће део материјала бити искоришћен и за водоводну мрежу у засеоку Бајинци и у насељеном месту Доње Коњувце. jkp-vodovod-bojnik-2 Ово предузеће које је задужено за водоснабдевање у општинама Бојник и Дољевац има амбициозне планове, а послује и тржишно што доказује сопствена производња бетонских водоводних шахти.

ЈКП „ЈЕДИНСТВО“ БОЈНИК ЈЕ ДОБИЛО НОВЕ КОНТЕЈНЕРЕ

Како је у изјави  казао директор ЈКП „Јединство“ Борисав Илић укупно 9 контејнера и 3 канте је добијено од овог минисарства, а очекује се у наредном периоду набавка још веће количине.

Илић каже да је циљ овог предузећа да се контејнерима покрије цела територија општине. До сада осим Бојника контејнери су распоређени у Придворици, Драговцу, Косанчићу, Мрвешу, Зелетову, Плавцу, Ђинђуши, Горњем Бријању, Кацабаћу и Стубли, а у току је и набавка контејнера за Лапотинце. Ових 9 контејнера биће распоређено у Каменици. Илић подвлачи да велику подршку предузеће има од локалне самоуправе која је у знатној мери обновила возни парк и континуирано ради у том циљу. Илић је упутио и апел становниоштву да не одлаже отпад ван постављених контејнера и најавио да ће читава територија општине Бојник бити ускоро покривена контејнерима за одлагање смећа.

НЕБОЈША НЕНАДОВИЋ O ПОЧЕТКУ ИЗГРАДЊЕ ПУТА ПРЕКО РАДАНА

Како је у својој изјави, казао председник општине Бојник Небојша Ненадовић почетком ових радова испуњена је давнашња жеља општине Бојник, али и суседних општина Јабланичког и Топличког округа да се Радан као бисер природне лепоте Србије коначно инфраструктурно уреди.

У првој етапи радиће се деоница од Пролом Бање до Беговића гроба у деоници од 5,5 километара за коју Ненадовић каже да је уједно реч о најзахтевнијем терену. Он је додао да ће овај пут допринети развоју туризма са једне и привлачењу инвеститора са друге стране. Ненадовић подвлачи да ће са изградњом овог пута оживети подраданско подручје јер се планира изградња туристичког комплекса у Доброј води који ће бити спреман да прими и најзахтевије туристе, али ће ова деоница допринети и развоју планинарења и других видова забаве. Како је нагласио Ненадовић посебно радује чињеница да су премијерка Ана Брнабић, а посебно председник Александар Вучић дали подршку изградњи пута који ће добити заслужено место на мапи Србије и Балкана. Вредност радова на овом путу процењена је на 1,4 милијарди динара. Фото: ТАЊУГ Пројектни тим општине Бојник вредно ради и на програмима који ће изменити лице Бојника наглашава Ненадовић, а у том контексту веома је важна изградња новог моста преко Пусте Реке који ће повезати Халу спортова са новом улицом која иде према Дому здравља и Дечјем вртићу, а у плану су и многобројни други садржаји намењени пре свега младима.

ПОЧЕЛА ИЗГРАДЊА ПУТА ПРЕКО РАДАНА, ПРИСУСТВОВАЛА И ПРЕМИЈЕРКА АНА БРНАБИЋ

Премијерка Србије Ана Брнабић данас је званично означила почетак радова на реконструкцији државног пута другог реда од Пролом Бање до Царичиног града преко планине Радан.

Овај пут повезаће Јабланички и Топлиички округ односно општине Куршумлију, и град Прокупље са Бојником, Медвеђом, и општином Лебане. За изградњу овог пута дужине 26,5 километара предузеће Путеви Србије је издвојило суму од 850 милиона динара, а према динамици предвиђено је да се посао оконча до децембра наредне године. Овај пут биће од великог значаја за привредни и туристички развој овог дела наше земље. Пут ће омогућити да буде доступнија туристичка понуда Пролом, Луковске,  и Сијаринске бање, локалитета Царичин Град, Ђавоље Вароши и Плочника. Веза Топличког и Јабланичког округа ће завршетком овог пута бити краћа за 100 километара, а осим туристичке понуде овај пут ће привући и потенцијалне инвеститоре и оживети лепоте Радана као бисера Србије. Овом догађају присуствовала је и министарка трговине и туризма Татјана Матић, као и председници и представници општина Бојник, Лебане, Медвеђа, Куршиумлија, и градоначелници Лесковца и Прокупља и начелници ових округа.

У БОЈНИКУ СУ У ТОКУ РАДОВИ НА ПРИСТУПНОЈ САОБРАЋАЈНИЦИ ПРЕМА БУДУЋЕМ МОСТУ

Тренутно се радови одвијају према планираној динамици и полако се припрема терен за асфалтирање, а ускоро ће се приступити и изградњи тротоара.

Како је у изјави за ТВ 4С казала Тијана Богдановић представница фирме Делта инжењеринг која је надзорни орган вредност инвестиције је око 40 милиона динара, а радови ће битри готови за месец и по дана. Овим се повезује пијаца, Дом здравља и вртић, а сам центар ће се измесити у ово подручје. Тијана Богдановић каже да је ово био својеврстан изазов за Делта инжењеринг. Како је закључено завршетком ове приступне саобраћајнице створиће се сви услови за несметану изградњу новог моста преко Пусте Реке чиме ће Бојник добити сасвим другачији и савремени изглед.

У ОКВИРУ ОПЕРАТИВНОГ ПЛАНА ОДБРАНЕ ОД ПОПЛАВА У НАСЕЉУ АЕРОДРОМ У БОЈНИКУ ОЧИШЋЕН КАНАЛ

После прошлогодишњих обимних поплава у општини Бојники урађено је на основу Оперативног плана одбране од поплава за воде другог реда око 3.000 метара чишћења речних корита, истакао је у изјави за ТВ 4С, председник општине Небојша Ненадовић.

Он је подвукао да је очишћено корито Каменичке река у дужини од 400 метара, Ђачки поток дужине 700 метара, рађен је јендек у Придворици укупне дужине 500 метара, Ћуковачки поток у Косанчићу,  а јендек у насељу аеродром је дужине 500 метара. Ненадовић истиче да је локална самоуправа у ове срврхе ове године утрошила 6 милиона и исто толико и 2021. Ово је рађено превентивно да би се предупредиле поплаве и смањио евентуално њихов обим. У насељу Аеродром радови су изведени на основу сагласности на Оперативни план од поплава и односи се на бетонирање канала чиме је урађена трајна превентива за све грађане овог подручја јер је поред досадашњих 500 урађено још 700 метара. Канал ће бити бетониран целом дужином, а биће урађен са обе стране пута. Како је закључио Ненадовић на овај начин локална самоуправа показује своју друштвену одговорност, а уједно је позвао грађане да у канал не одлажу отпад и тако обезбеде сигурност за себе, своје породице и читаво насеље.