У току је асфалтирање будућег паркинг простора на платоу испред Спортске хале у Бојнику.Паркинг је предвиђен за 50 аутомобила и 2 аутобуса.
Уз обалу Пусте реке, испред Спортске хале, у току је уређење платоа на коме ће, поред паркинга, бити на самом кеју, уређене стазе са клупицама, на централном делу је предвиђена покретна бина са озвучењем и осветљењем, али ће и цео плато бити осветљен. До сада је постављена потребна електро инсталација али и кишна канализација. Урађени су такође и ивичњаци и избетониране стазе. Пројектом је предвиђено да се стазе поплочају гранитним плочама па ће плато представљати један леп урбани простор.
Ово је други по реду пројекат у оквиру прекограничне сарадње са Бугарском. Вредност овог пројекта је 262.000 евра, а извођач радова је фирма 5Д из Врања.
Рок за завршетак платоа је годину дана, а због тога што се на првом тендеру нико није јавио и пандемије корона вируса каснило се са почетком око месец дана. Извођач радова 5Д из Врања ипак обећава да ће посао бити готов и пре задатог рока.
Лепшем изгледу платоа доприносе и запослени у Спортској хали. Не чекају да плато буде завршен већ сад су засејали траву, а затекли смо их како кеј перу шмрком одстрањујући наслаге земље и песка који су ту доспели током радова. О речним обалама брине и ЈКП“Јединство“ чији радници су покосили, други пут ове године, супротну обалу реке. Нови изглед овог дела Бојника се полако назире.

У плану је и уређење кеја, узводно, уз реку, између Аутобуске станице и Спортског комплекса и пијаце, са друге стране реке. У току је израда документације. Тим пројектом је, поред уређења кеја, предвиђена и израда моста преко Пусте Реке. На тај начин ће Спортски комплекс, са једне стране реке, чије се уређење приводи крају и Спортска хала са платоом и уређеним кејом представљати једну целину и кутак за одмор , дружење и забаву, како младих тако и старијих Бојничана. Деца ће овде моћи да се играју, а да нису поред саме прометне улице у центру. За старије ту ће бити клупице да поседе крај реке. Сама хала ће добити један репрезентативни изглед овим приступним платоом.




Архијерејски намесник Јабланички јереј Иван Марковић и парох Прекопчелички јереј Небојша Стојановић су преосвећеног владику упознали са стањем у коме се налази ова светиња и са проблемима око њеног очувања. Такође и да је у току прикупљање средстава од добровољних прилога за обнову овог храма али да је јако мало средстава прикупљено у односу на потребну суму.
Село Ображда припада Општини Бојник али црква Св. Тројице припада Прекопчеличкој парохији. Прекопчеличка и Бојничка парохија припадају Јабланичком архијерејском намесништву и Епархији Нишкој. У селу Ображда, према речима мештана, тренутно је стално настањено само двоје људи. Већи број већ остарелих мештана проводи у Ображди летњи период, док су зими код деце у градовима. У овој су се цркви крстили и венчавали мештани не само Ображде већ и суседних села. Сада се окупе да прославе сеоску славу Св. Тројицу у порти цркве и одлазе својим домовима у градове.
Ова црква има посебну вредност. На том месту је, у нека давна времена,пре око 3000 година, било Келтско светилиште. На његовим темељима је подигнут првобитни храм. Не зна се тачан период у ком је храм подигнут али се зна да је неколико пута рушен и обнављан. Последњи пут црква је из темеља подигнута 1885. године када је и осветио тадашњи епископ Нишки Димитрије Павловић. Храм је у целости живописан. Фреске су дело чувених Охридски уметника. Све ово цркву Св.Тројице у Ображди чини једним од највреднијих, сачуваних, сакралних објеката у целом Јабланичком округу. Поред храма се налази озидани звоник, а у порти оронула парохијска сала. Негде украј црквеног дворишта су темељи некадашње школе. Ображда је имајући цркву и школу била културни и верски центар за неколико оближњих села. Сада кад су у Боринцу и Ивању обновљене цркве, црква Св.Тројице у Ображди полако пада у заборав и загрљај столетне липе која је тако висока да се звоник од ње тек назире, а сама црква је потпуно сакривена дрвећем и каменим зидом.

Предање каже да су овај храм посетила два значајна Српска владара, Кнез Лазар одлазећи у бој на Косово и краљ Петар. Пре повлачења преко Албаније, краљ Петар Карађорђевић, са сином регентом Александром и својом војском се причестио управо у овој цркви.
Село Ображда се налази испод самог врха Радан планине. Црква је на крају села, а неколико стотина метара даље је и крај асфалтног пута. Ображда је удаљена од Бојника 12км, од Лебана 15км а од Царичиног града 10км. Делује као да је на крају света, а у ствари је 2км удаљена од села Ивање и исто толико од Спомен дома на Радану. Кад ускоро буде урађен пут преко Радан планине цркву у Ображди ће од тог пута делити свега 1,5км зараслог пољског пута којим и сада понеко прође идући у шетњу или много чешће у бербу печурака и лековитог биља.
На подручју Радан планине постоји јако много цркава и манастира,негде између 200 и 300, неке су у добром стању, неке су обновљене, а од неких су остале само зидине. На само 10км је Царичин град о чијем значају не треба много ни говорити. Све ово представља добру полазну тачку за верски туризам али тражи много труда и још више улагања. Постојали су планови за изградљу етно села крај потока, недалеко од цркве али је то пало у заборав. Надамо се да ће интересовање Владике Арсенија и изградња пута помоћи да се овај храм обнови и као феникс поново оживи и заблиста пуним сјајем, да постане део понуде верског туризма и место честог окупљања верника, да се овде поново крсти и вечава.










