Архиве категорија: Инфраструктура

ПОЧЕТAК РАДОВА НА СРЕЂИВАЊУ ПЛАТОА ИСПРЕД СПОРТСКЕ ХАЛЕ

У Бојнику је данас потписан уговор  са фирном 5 Д из Врања који је означио почетак радова на сређивању платоа испред Спортске хале.

Овај посао омогућен је захваљујући пројекту прекограничне сарадње са бугарским градом Земен. Вредност пројекта је 262.000 евра.

Како истиче председник Скупштине  општине Бојник  Дејан Стојановић уређењем овог платоа и шеталишта испред хале биће измештено и главно градско језгро.У оквиру пројекта биће направљена и позорница са аудио и видео опремом вредна 45.000 евра.

 

Како закључује Стојановић ово је други пројекат прекограничне сарадње са Бугарском, тачније речено са градом Земен јер је први у вредности од 374.000 евра реализован прошле године.Ови радови почеће следеће недеље и трајаће до краја године.

РАДОВИ НА ОПРЕМАЊУ ИНДУСТРИЈСКЕ ЗОНЕ У КОСАНЧИЋУ

У ОПШТИНИ БОЈНИК И ПОРЕД ВАНРЕДНОГ СТАЊА РАДОВИ НА ОПРЕМАЊУ ИНДУСТРИЈСКЕ ЗОНЕ У КОСАНЧИЋУ ОДВИЈАЈУ СЕ ПЛАНИРАНОМ ДИНАМИКОМ

Како истиче председник општине Бојник Небојша Ненадовић временски услови омогућавају извођење радова без обзира на ванредно стање. У току су радови на кишној канализацији, постављена је Трафо станица, а екипе су ангажоване и на просецању улица.Ова зона простираће се на 53 хектара, од чега ће Агро зона заузимати 20, а Индустријска зона 33 хектара. Упоредо са тим чине се напори да се приведу крају и радови на сређивању и асфалтирању платоа код Хале спортова у оквиру пројекта прекограничне сарадње са Бугарском.

Ненадовић наглашава да је Развојна агенцја Србије будућу зону у Бојнику ставила на Привредну мапу Србије, што ће допринети великом интересовању потенцијалних инвеститора.

Да потсетимо да је на на конкрусу Европске уније, у конкуренцији 99 локалних самоуправа у Србији, пројекат Општине Бојник за изградњу агробизнис зоне оцењен је као најбољи. Европска унија је за реализацију пројекта издвојила милион евра а Влада Србије 26 милиона динара.

У Горњем Бријању се завршава увођење воде за пиће

Преосталих седам домаћинстава у махали преко реке, у селу Горње Бријање, добијају воду за пиће из водовода. У току је завршна фаза увођења воде за пиће, а дужина деонице је око 200метара. Пре две године су Општина Бојник и ЕВРОПСКИ ПРОГРЕС, заједно, довели воду и тада је око 200 домова добило могућност за прикључак на водовод и здраву воду за пиће. Због пројекта, који је био из ранијег периода, када није било услова за постављање водоводне мреже преко реке, ова махала тада није могла да добије прикључак.Сада ће и ових неколико домаћинстава моћи да се прикључе на водовод.

Радове изводи ЈП“Водовод“ из Бојника. Цена прикључка по домаћинству ће бити око 30000 динара и покриће трошкове извођења радова. Почетак завршне фазе радова је обишло руководство општине Бојник. Небојша Ненадовић,

Председник општине, је изразио своје задовољство што ће процес увођења здраве воде за пиће у селу Горње Бријање овим бити заокружен. Сада ће и најудаљенија домаћинства имати могућност да се прикључе на водовод и имају здраву воду за пиће.

ОПШТИНИ БОЈНИК ОДОБРЕНА ФИНАНСИЈСКА СРЕДСТВА У ИЗНОСУ ОД 4,2 МИЛИОНА ДИНАРА

Општини Бојник су од стране Министарства без портфеља за унапређење популационе политике одобрена финансијска средства у износу од 4,2 милиона динара којима ће се заменити школски инвентар у основним школама у Бојнику и Косанчићу.

Како каже председник општине Небојша Ненадовић  локална самоуправа уложиће још толико новца који ће се углавном искористити за обнову школског инвентара, односно нових клупа, столица, као и радионица у школама у Бојнику и Косанчићу.

Основна школа у Бојнику није обновила свој инвентар од изградње објекта истиче Ненадовић, док је школа у Косанчићу делимично пре двадесетак година заменила инвентар.

Ненадовић је нагласио да ће општина Бојник убрзо расписати тендер и за израду пројектне документације, како би се преко Канцеларије за јавна улагања добила финансијска средства за комплетну адаптацију и санацију основне и средње школе у Бојнику. Вредност ове санације износиће око 200 милиона динара.

Основну школу у Бојнику похађа око 770 ученика распоређених у 42 одељења, док школу у Косанчићу похађа око 300 ђака тако да ће замена инвентара допринети унапређењу квалитета наставе каже Ненадовић.

Три капитална пројекта за даљи развој Бојника

Тренутно се три пројекта налазе на ревизији у Београду , а то су адаптација и санација Средње школе, Основне школе и Дома здравља.Ове радове финансираће Канцеларија за јавна улагања и то од темеља до крова , што ће објектима осим новог изгледа дати и функционалност јер ће бити повећана приступачност за особе са инвалидитетом .Како је казао председник општине Небојша Ненадовић вредност пројеката је 300 милиона динара, а са њиховим одобравањем приступиће се изради пројектне документације за шта треба издвојити чак 5 милиона динара.

На изради пројеката ангажован је читав тим стручњака, а то је оно чиме може да се похвали општна Бојник која је дала шансу младим и образованим људима.

Унапређење сеоске инфраструктуре, опремање агрозоне и нова радна места

Тренутни приоритети односе се на асфалтирање путева у Ћуковцу, Обилићу и Мрвешу, а да би се приступило овим пословима  чека се издавање дозвола.Велики број активности у општини Бојник би био решен, али је се мора испоштовати процедура израде пројеката који знају знатно да успоре нерешени имовинско правни односи.

Ненадовић је подсетио да се у протеклој години радило на адаптацији и изградњи атарских путева и да је у 11 месних заједница доведена улична расвета.

Он је боравећи у Кацабаћу похвалио настојања мештана да и својим радом допринесу унапређењу своје средине.

Ненадовић је најавио и радове на изради канализације за шта су потребна знатна финансијска средства.

Ненадовић је подвукао да ће он и тим његових сарадника интензивирати и током ове године активности у циљу подизања квалитета живота мештана општине Бојник.

Напори да се очисти пут селу Добра Вода

Механизација и људство ангажовани су у  бојничком селу Добра Вода и чине напоре да се очисти пут и омогући нормално снабдевање струјом, рекао је председник општине Бојник, Небојша Ненадовић.

Захваљујући напорима  локалне самоуправе, предузећу ,,Једиснтво“ које је ангажовало сву потребну механизацију и Електродистрибуције, кварови везани за снабдевање електричном енергијом у пет планинских села су отклоњени.

Ситуација је посебно била тешка у селу Добра вода, али и у овом месту се чине напори да се омогући прилаз путном правцу и нормално снабдевање становника струјом, истиче председник општине Небојша Ненадовић.Он додаје да су људство и механизација у сваком тренутку спремни да интервенишу у случају снежних падавина.

Пет месних заједница без струје због сметова

Захваљујући ангажовању Јавно комуналног предузећа ,,Јединство,, очишћени су сви путеви на територији општине Бојник, рекао је председник општине Небојша Ненадовић.

Села Ображда, Боринце, Мајковац , Ивање и Добра вода остала су била и без електричне енергије, али су екипе Електродиустрибуције стално на терену и заједно са мештанима раде на уклањању снега и леда.

Сво расположиво људство и механизација је у стању приправности и ради на стварању услова за снабдевању становништва на целој територији Бојника

Радови на комуналном опремању Агро-индустријске зоне у Косанчићу теку планираном динамиком

Како истиче председник општине Бојник Небојша Ненадовић временски услови омогућавају извођење радова без обзира на ниске дневне температуре.У току су радови на кишној канализацији,постављена је Трафо станица, а екипе су ангажоване и на просецању улица.Ова зона простираће се на 53 хектара , од чега ће Агро зона заузимати 20, а Индустријска зона 33 хектара.

Завршетак посла планира се на пролеће,. Ненадовић наглашава да је Развојна агенција Србије будућу зону у Бојнику ставила на Привредну мапу Србије, што ће допринети великом интересовању потенцијалних инвеститора.

На конкрусу Европске уније, у конкуренцији 99 локалних самоуправа у Србији, пројекат Општине Бојник за изградњу агробизнис зоне оцењен је као најбољи. Европска унија је за рализацију пројекта издвојила милион евра а влада Србије 26 милиона динара.

Потписани уговори о финансирању и суфинансирању спортских клубова и организација

Уговори су уручени за девет клубова и Спортски савез општине Бојник, а у ову сврху из општинског буџета издвојено је око 18 милиона динара.

Како је овом приликом казао саветник за спорт општине Бојник Милош Аранђеловић ова расподела је обављена на основу конкурса који је расписан 5. априла 2019. године.

Спортским клубовима и организацијама уговоре је уручио лично Председник општине Бојник Небојша Ненадовић који је овом приликом казао да се финансирањем и суфинансирањем спортских клубова и организација стварају услови за развој свих спортова пре свега за младе чиме се подтичу здрави стилови живота.

Фудбалском клубу ,,Пуста Река“ на име унапређења фудбала у општини Бојник припала је свота од 5.600.000 динара,Спортски савез општине Бојник добио је исто толику суму, Карате клубу ,,Пуста Река” припало је милион и осамстотина тридесет две хиљаде и осамстотина четрдест два динара, Женски одбојкашки клуб ,,Пуста Река“ добио је 1.800.000 динара, Кошаркашки клуб ,,Пуста Река“ добио је 1.100.000 динара, 450.000 динара добило је Боксерско удружење ,,Пуста Река“ , исто толико средстава додељено је Бициклистичко планинарском клубу ,,Змај са Радана“, Стонотениском клубу ,,Пуста Река“ припало је 350.000 динара, док је свота од 300.000 динара дата Шаховском клубу ,,Подгора“ , а износ од 106.500 динара додељен је Удружењу спортских риболоваца ,,Пуста Река“.