Архиве категорија: Инфраструктура

У Бојнику се ове године асфалтира око 9 километара путева

До сада је на територији општине Бојник завршено асфалтирање пута Доње Коњувце – Дубрава и Мала Црквица-Граница. У току су радови на асфалтирању путног правца Зелетово-Придворица у дужини од 3000 метара и ускоро се очекује асфалтирање пута Зелетово-Лапотинце у дужини од 2500 метара  казао је председник општине Бојник Небојша Ненадовић

Он наглашава да је ова година једна од најуспешнијих у последњих десет година,што се тиче путне инфрастуктуре .

До краја године у плану је да се асфалтирају још три или четири путна правца, у току је израда пројектне документације истиче Ненадовић.

Бојник добио средства за санацију крова на вртићу

Општина Бојник потписала је Уговор о суфинансирању мера популационе политике јединица локалне самоуправе у Републици Србији у 2018.години са министарском без портфеља задуженом за демографију и популациону политику, Славицом Ђукић Дејановић .

,,Општине Бојник и Дољевац су заједно учестовале на конкурсу за доделу бесповратних средстава за суфинансирање мера популационе политике јединица локалне самоуправе у Републици Србији у 2018. години.Одобрена су нам  средства у износу од 20.529.000 динара.Општина Бојник добила је средства у висини од 5.123.000 динара , наше  учешће  је у износу од 1.283.000 динара, овим средствима биће реконструисан кров на ПУ,,Ђука Динић,, и један део средстава  биће искоришћен за едукацију деце и родитеља” ,  казао је први човек општине Бојник Небојша Ненадовић.

Он истиче да је општина Бојник учествовала на свим конкурсима, који су били расписани од стране министарстава у текућој години .

Министарство задужено за демографију и популациону политику је ове године  из буџета је обезбедило 500 милиона динара, за суфинансирање до 80% укупних трошкова, што је четири пута више у односу на прошлу годину.

Највише средстава је опредељено за санацију и адаптацију објеката предшколских установа и игралишта.

Почели радови на реконструкцији пута у Лапотинцу

Радови на реконструкцији саобраћајнице општинског пута, деоница од државног пута Р225 IIA до сеоског гробља у селу Лапотинце, започети су пре недељу дана,а данас су радове обишли председник општне Бојник Небојша Ненадовић и председник Скупштине Дејан Стојановић.

,, Овај путни правац је био један од најгорих на територији општине Бојник , из разлога што је некада асфалтиран лошом масом, која није била квалитетна и последњих двадесетак година је у лошем стању. Сада заједничким средствима Министарства привреде и општине Бојник овај путни правац биће реконструисан и село Лапотинце добиће модеран пут“,  казао је први човек општине Бојник Небојша Ненадовић.

Вредност радова је око 26 милиона динара, а биће реконструисан пут дужине од 2500м и ширине са банкинама 7,20м.

Извођач радова је фирма 5Д из Врања, која је овај посао добила на тендеру као најповољнији понуђач. Рок за завршетак радова је 45 дана.

Састанак тима за управљање пројектом из Бојника и Земена

У Бојнику је јуче и данас одржан састанак тима за управљање пројектом “Развој приступа културно-верским местима у општинама Земен и Бојник”.

Овај пројекат се финансира средствима Европске Уније у оквиру првог позива ИНТЕРРЕГ-ИПА програма прекограничне сарадње Бугарска-Србија.

У току јучерашњег дана на састанку са председником општине Бојник  Небојшом Ненадовићем, презентован је кратак преглед напретка у овом тренутку имплементације пројекта.

Представници из Бугарске овом приликом председнику Ненадовићу уручили су захвалницу од председника општине Земен, у знак досадашње добре сарадње.

Након састанка гости из Бугарске заједно са председником општине и председником Скупштине и њиховим сарадницима обишли су радове у Придворици и  посетили цркву Светог Архангела Гаврила.

01_02

На данашњем састанку тима за управљање пројектом презентован је детаљан преглед напретка у реализацији уговора потписаних у складу са тендерским процедурама и другим одредбама предвиђеним у плану набавке одобреног пројекта.

Ускоро освежење фасада ужег центра Бојника

Општина Бојник расписала је конкурс за финансирање или суфинансирање пројеката/програма удружења. ,,Грађански савет општине Бојник,, прошао је са пројектом ,,Освежење фасада ужег центра Бојника,,.

Тим поводом данас је у Скупштинској сали општине Бојник одржан састанак са власницима –корисницима објеката ужег центра , на коме су они упознати са пројетком и представљено им је идејно решење освежења фасада. ,,Главни циљ овог пројекта је да се освеже фасаде ужег центра, које су више од 40 година исте боје и нису мењане.Вредност пројекта је 430.000 динара рекао је испред УГ ,,Грађански савет општине Бојник“ ,Саша Дајевић. Радови ће почети након расписивања тендера за извођача радова.

Изградња канала и уређење моста у Придворици

Од моста који се налази у близини цркве Светог архангела Гаврила изводе се радови на изградњи канала за одвод атмосферских вода.

,,Изградња саобраћајнице од циглане до цркве у Придворици је велика инвестиција, која се финансира средствима Европске Уније у оквиру првог позива ИНТЕРРЕГ-ИПА програма прекограничне сарадње Бугарска-Србија, да бисмо због честих падавина спречили да дође до оштећења овог пута, на седници Штаба за ванредне ситуације донели смо одлуку да превентивно делујемо, да проширимо мост у дужини од два метра и изградимо канал“,  казао је приликом обиласка радова први човек општине Бојник Небојша Ненадовић.

Вредност ове инвестиције која се финансира средствима из буџета општине је око 1.800.000 динара, а  извођач радова је Југоградња из Придворице.

Да подсетимо у Придворици се радови на изградњи саобраћајнице изводе у дужини од 3000 метара, вредности 310.579 евра.

Почело асфалтирање пута у Придворици

Радови на првој деоници пута у дужини од 490 и у ширини од 5 метара се изводе из центра села у правцу циглане према Зелетову. Извођач радова је конзорцијум фирми ,,Водоградња,, из Пуковца и ,,Траце ПЗП,, Врање.

Радове је данас обишао председник општине Бојник Небојша Ненадовић са сарадницима.

,,Све иде по плану, и очекујемо да до 26. јула када цело село слави Сабор Светог архангела Гаврила, буду завршени радови, иако је рок  за завршетак до новембра месеца“,  каже први човек општине Бојник.

За мештане Придворице изградња овог пута је од великог значаја, јер више неће морати  да газе по блату, дешавало се да преко зиме колима нису могли да прођу овим путем, док је у току лета било доста прашине.

Да подсетимо пројекат „Изградња приступног пута до културно-верских места у општини Бојник у Србији и општини Земен у Бугарској“ се финансира средствима Европске Уније у оквиру првог позива INTERREG-IPA програма прекограничне сарадње Бугарска-Србија.

Општина Бојник је била водећи партнер на овом пројекту, добила је средства у износу од 374.000 евра, док је партнерска општина из Бугарске Земен добила 200.000 евра.

У току је летње одржавање путева

Радови на попуњавању ударних рупа су до сада изведени у Бојнику, Драговцу и Лапотинцу , у току су радови у Стубли,Мајковцу, Турјану и Лозану, а наредних дана биће настављени према Вујанову, Ивању и Мијајлици.

,,Пре ових радова санирани су путеви и улице до месних заједница: Косанчић, Кацабаћ, Горње Бријање, Обилић,Дубрава, Коњувце, где је у предходном периоду  због обилних падавина дошло до оштећења. Након санације ударних рупа изводиће се радови на реконструкцији  атарских путева. На тендеру овај посао добила је фирма Перица Јовић из Власотинца, а вредност радова је 9.115.000 динара” казао је први човек општине Бојник Небојша Ненадовић

Такође биће уклоњено шибље и грање покрај коловоза, посечено ниско и крупно растиње и покошена трава.Завршетак свих  ових радова очекује се до краја месеца рекао је председник општине Бојник Небојша Ненадовић.

Нова улица у Бојнику

Општина Бојник је прошле године купила парцелу која је била у приватном власништву, међутим како није имала општинског правобраниоца, парцела није могла да се  пренесе у власништво општине.

Генералним планом је предвиђено да на овој парцели  пролази нова улица, која ће на неки начин бити и обилазница око Бојника.  Пошто сада имамо јавног правобраниоца, парцела је  пренета општини и почели су радови на првој фази казао је Председник општине Бојник Небојша Ненадовић.

,,Ове године асфалтираће се неколико путних прваца, до сада је завршен пут Бојник-Граница, радови су у току на изградњи саобраћајнице Придворица –Зелетово, а почетак радова ускоро се очекује и у селу Лапотинце.Наредне године у плану је изградња обилазнице и моста у Бојнику, који ће бити веза између ове и Пусторечке улице,, истиче Ненадовић.

Нова улица је у близини пијаце, пролази поред стадиона ФК ,,Пуста Река,, и излази код аутобуске станице.

Асфалтиран пут Бојник – Граница

У Граници су завршени радови на асфалтирању треће деонице пута у дужини од 700 метара. Вредност радова је 6 милиона динара, извођач је предузеће ,,Водоградња“ из Пуковца.

Председник општине Бојник Небојша Ненадовић, председник Скупштине Дејан Стојановић и његов заменик Драган Стојановић обишли су завршне радове.

,,За мештане Границе овај пут живот значи, то је вечити сан људи који живе овде и ми знамо како је живети без пута, а асфалт смо чекали пуних 28 година. Ја се у свом мандату залажем да свако место у општини Бојник добије асфалт“,  каже заменик председника Скупштине општине Бојник Драган Стојановић  .

Село Граница истиче Стојановић има највише обрадиве површине негде око 600 ха, некада је под пшеницом било преко 400 ха. Ово место сада има 120 домаћинстава.

Прва деоница пута је урађена 2016. године, друга деоница је урађена 2017.године   Завршетом треће деонице путни правац Бојник – Граница је у потпуности, асфалтиран.