Архиве категорија: Инфраструктура
У БОЈНИКУ У ТОКУ РАДОВИ НА АДАПТАЦИЈИ СТАРЕ ОПШТИНСКЕ ЗГРАДЕ
Како је казао председник општине Бојник Небојша Ненадовић за нереализовани део новца од преко милион и 600 хиљада динара уз сагласност ресорног министарства и уз додатак сопствених средстава према проценама у висини од 3 милиона и 600 динара приступило се реконструкцији некадашње зграде општине у којој се сада налази Центар за социјални рад.
У СЕЛУ КАЦАБАЋ КОД БОЈНИКА ЗАВРШЕН НОВИ МОСТ И АСФАЛТИРАНЕ ПРИСТУПНЕ САОБРАЋАЈНИЦЕ
Како је истакао председник општине Бојник Небојша Ненадовић после изградње моста урађене су и приступне саобраћајнице, односно улице Вука Караџића и Милоша Обилића.
Ненадовић је поновио да је укупна дужина ових улица око 170 метара. Из општинског буџета за асфалтирање ових улица издвојено је око 2.700.000 динара са ПДВ-ом, док је за мост преусмерена сума од 3 милиона динара, а како је казао Ненадовић са изградњом банкина укупна свота за саобраћајницу и мост је 6 милиона динара. Становници Кацабаћа и околних села знатно ће сада лакше моћи да пласирају и своје пољопривредне производе. Заменик председника Скупштине општине Бојник и мештанин села Кацабаћ Далибор Љубеновић истиче да ће овај мост и пут спојити Кацабаћ и Обилић и у знатној мери унапредити услове за живот и рад.ЗАВРШЕНИ РАДОВИ НА АСФАЛТИРАЊУ УЛИЦЕ МИЛАНА ТОПЛИЦЕ У КАМЕНИЦИ
Ненадовић је додао да се локална самоуправа трудида у значајној мери унапреди услове живота сеоског становништва.
Становници нису крили задовољство што је асфалт стигао испред њихових кућа. Томислав Митић, одборник у Скупштини општине Бојник, нагласио је да је ова инвестиција од великог значаја за мештане, док је Никола Мишић, становник Каменице, захвалио председнику општине и локалној власти на реализацији овог пројекта.
Дужина новоасфалтиране улице је 256 метара, а ширина 3 метра. Извођач радова било је предузеће „5Д“ из Врања. АСФАЛТИРА СЕ ЂАЧКА УЛИЦА У СЕЛУ ЂАЦЕ КОД БОЈНИКА
Како је казао Ненадовић он ће се лично ангажовати да кроз ову улицу пролази и аутобус.
„Ова инвестиција је паралелна са инвестициом у Каменици, подвукао је Ненадовић и чим се заврши улица у овом селу прећи ће се на завршетак улице у Каменици где је остало још 260 метара. Укупна вредност обе саобраћајнице је око 11 милиона динара са ПДВ-ом.
Како је закључио Ненадовић стварање равномерних услова за развој свих становника веона разуђене територије општине Бојник је приоритет локалног руководства.
Извођач радова је фирма 5Д из Врања. ПОСТАВЉЕНА РАСВЕТА НА НОВОМ МОСТУ ПРЕКО ПУСТЕ РЕКЕ У БОЈНИКУ
Нови мост преко Пусте Реке у Бојнику, заједно са приступним путем, завршен је током протекле године. Како истиче заменик председника општине, Дејан Стојановић, одмах се приступило постављању једног дела јавне расвете, који је брзо и успешно завршен.


У ТОКУ РАДОВИ НА ПОСТАВЉАЊУ ГРЕБАНОГ АСФАЛТА У ЈЕДНОМ ДЕЛУ ПУСТОРЕЧКЕ УЛИЦЕ У БОЈНИКУ
Како је у изјави за ТВ 4С казао председник општине Бојник, Небојша Ненадовић, „у току је израда пројектне документације за издавање дозволе за асфалтирање ове улице. Међутим, с обзиром на то да се касни због нерешених имовинско-правних односа, постављање гребаног асфалта за сада је једино решење.“
На овај начин грађанима дела Пусторечке улице, у којој живи око 1.000 становника, у знатној мери ће се унапредити услови за живот и рад. Поред ове улице, гребани асфалт поставља се и у другим деловима насеља.

Како наглашава Ненадовић, гребани асфалт је добијен на поклон, у количини од 3.000 тона. Приликом извођења радова, локална самоуправа се ослонила на сопствене капацитете, односно на ЈКП „Јединство“, које је у потпуности ангажовано на овом послу. Извођач радова је фирма „Арса коп“ из Међе.

ОБИЛАЗАК ЈАБЛАНИЧКОГ ОКРУГА ПРЕДСЕДНИК ВУЧИЋ ЗАПОЧЕО ПОСЕТОМ ФАБРИЦИ „ВОЋАР“ У КОСАНЧИЋУ КОД БОЈНИКА
Председник Србије Александар Вучић изјавио је данас да ће држава у наредном периоду уложити девет милиона евра у пут преко Радан планине и истакао да је то од стратешког значаја за Бојник.
Вучић је, у обраћању грађанима који су га дочекали пред обилазак фабрике „Воћар“, рекао да ће у пут преко Радан планине бити уложено девет милиона и да ће се убудуће континуирано улагати у овај крај.
Председник је нагласио да су сваки погон и фабрика у Бојнику од огромног значаја и навео да је током обиласка фабрике „Воћар“ чуо планове о проширењу капацитета и могућностима за излазак на нова тржишта.
Фабрика „Воћар“ бави се прерадом воћа и поврћа и простире се на 5.000 квадрата, а предвиђена је куповина и закуп више од 80 хектара земљишта.
Са Вучићем су фабрику посетили министарка привреде Адријана Месаровић, в.д. директора ЈП „Путеви Србије“ Зоран Дробњак и градоначелник Лесковца Горан Цветановић.
Фирма запошљава више од 35 радника, од чега највише технолога, а планирано је да током ове године број радника буде дуплиран.
Фабрика има укупно три погона, а реч је о комплетном прерађивачком центру, где се воће и поврће прерађује у сокове, џемове, кашице, али и замрзава и суши.
Посебна пажња посвећена је воћу и поврћу произведеном по принципима органске производње. ПРИПРЕМНИ РАДОВИ ЗА АСФАЛТИРАЊЕ ИЗВОДЕ СЕ И У УЛИЦИ ЂАЧКОЈ У ЂАЦУ
Без обзира што је територија општине Бојник 384 квадратна километра трудимо се да се свима створе услови за живот, додаје Стојановић.
Извођач радова у Ђачкој улици у Ђацу је предузеће 5Д из Врања, а они ће бити, како је још једном речено завршени за мецец дана.
ДОНАЦИЈА ВЛАДЕ ЈАПАНА ЈАВНО КОМУНАЛНОМ ПРЕДУЗЕЋУ „ЈЕДИНСТВО“ БОЈНИК
Влада Јапана је за „Пројекат опремања општине Бојник комбинованом машином за одржавање јавне инфраструктуре“ обезбедила 72,500 евра. Ово финансијско издвајање има за циљ унапређење квалитета комуналних услуга у овој општини.
Како је казао отправник послова Тецуја Цубота укључујући ову донацију, укупан износ јапанске помоћи кроз пројекте за основне потребе становништва у Србији од 1999. године износи преко 16 милиона евра, док свеукупно за овај период на име помоћи јапанска влада је издвојила 511 милиона евра.
На овој вредној донацији захвалио се дитректор ЈКП „Јединство“ Драган Љубисављевић који је нагласио да машина олакшава рад и доприноси заштити животне околине.
Након церемоније делегација Јапана је у Хали спортова могла да се упозна са културном баштином овог краја захваљујући Културно уметничком друштву Белац које је извело сплет игара из целе Србије.






