У БОЈНИКУ СУ ДАНАС ОДРЖАНЕ ДЕЧЈЕ ИГРЕ ПОД НАЗИВОМ „ГРАНИЦЕ НЕ ПОСТОЈЕ КАД ИГРАМО ЗАЈЕДНО“
Отварајући ову манифестацију која се по први пут одржава у Бојнику председница Друштва учитеља општине Бојник, Гордана Ненадовић је истакла да је ово права прилика да се негује другарство, такмичарски дух и здрави стилови живота.
Ментор такмичења Игор Здравковић наглашава да су се деца такмичила у дисциплинама моторички полигон са препрекама и штефетном трчању које је веома креативно осмишљено и прилагођено узрасту малишана.
Малишане је посетио и заменик председника општине Бојник Дејан Стојановић који је нагласио да је ово јединствена манифестација која ће у Бојнику постати традиционална. Он је додао да локална самоуправа на овај начин показује бригу о својим најмлађим становницима.
На овој манифестацији свим учесницима уручени су спортски реквизити, а најбоље три екипе добиле су пехаре и дипломе.


Најбоља млада нада општине Бојник је Никола Стојковић, члан селекције петлића ФК „Пуста Река“, најбољи спортски колектив је Фудбалски клуб „Пуста Река“, док је специјално спортско признање за допринос афирмацији општине добио Немања Ристовић из ПСК „Змај са Радана“. Уз спортске повеље спортисти су добили и новчану награду од по 15.000 динара.
На свечаности су додељене и захвалнице бројним појединцима који су допринели развоју и промоцији спорта. Захвалнице су припале Ивани Јанковић, директорки Предшколске установе „Ђука Динић“, Зорану Јовановићу, новинару и публицисти, као и спортистима Бојану Здравковићу, Луки Миловановићу и Далибору Костићу.
Ово је традиционалан и могли бисмо рећи јединствен туристички и планинарски догађај због кога се окупе љубитељи планине и планинарења са целог југа Србије а ми Вам открисмо једну од тајни Радан планине.
Милош Аранђеловић, општински већник у Бојнику задужен за спорт истакао је да је ово била прилика за дружење фудбалера, а за публику која је пратила дешавања представљао је прави спектакл.
Аранђеловић је истакао да је жеља свих да турнир постане традиционаллан и похвалио организацију Спортског савеза у Бојнику.
Како је подвукао Аранђеловић турнир је окупио младе људе и његов циљ је уклучивање младих у спортске активности.
За најбољег играча изабран је играч Филип Миљковић из екипе Термо тим, за најбољег голмана проглашен је Синиша Станковић из победничке екипе ФК Пуста Река, док је најбољи стрелац из екипе Гајбара Соколовић Стефан Стефановић.
Победничкој екипи је поред пехара, медаље припао новчани износ од 120.000 динара.
У синоћњем делу првенства одигране су четири утакмице.
У сусрету Турјане – Ловци резултат је био 4:1, ФК Ристић Коп Лебане – Аутосервис Миладиновић 0:3, ФК Слобода – Арса Коп 2:5 и Јабланица – Лесковац резултат је био 0:3. 

