СНС организовала дружење на Брестовачком језеру

Градски одбор СНС Лесковац и Општински одбор СНС Бојник, организовали су дружење са члановима и симпатизерима на Брестовачком језеру, у близини Бојника. Скуп је, најпре поздравио Небојша Ненадовић, Председник општине Бојник, а потом се присутнима обратио и Градоначелник Лесковца и Председник Градског одбора СНС Лесковац,  др Горан Цветановић.

Цветановић је, поздрављајући окупљене, позвао све Пусторечане да присуствују отварању Роштиљијаде у Понедељак, коју ће отворити Председник Србије, Александар Вучић.

Пусторечани су увек били добри домаћини, добри пријатељи и зато увек заслужују уважавање и поштовање, а и на изборима грађани су показали да поштују оно што Српска Напредна Странка ради.

Драго ми је да се, данас, дружимо, на овако лепом месту, и упознајемо лепоте Јабланичког округа, а сигуран сам да су многи од вас први пут овде. Прелеп поглед и амбијент, нешто је што ће сигурно да оплемени ваш данашњи дан.

Највећа снага наше странке су људи, окупљени око исте жеље да Србија иде напред, да буде модерна и савремена. Ми се залажемо за све људе, различитих профила и трудимо се да им у овом летњем периоду улепшамо свакодневницу и да им на тај начин изразимо захвалност што су ту уз нас и што препознају праве вредности 
– казао је Горан Цветановић, Градоначелник Лесковца и Председник Градског одбора СНС Лесковац

Одржана 15. Седница СО Бојник

У Бојнику је Скупштине општине, на којој је усвојен предлог Одлуке о максималном броју запослених на неодређено време за сваки организациони облик у систему локалне самоуправе.

Максимални број запослених, по организационом блоку 2017. године је:

48 у Општинској Управи Бојник;
27 у Предшколској Установи „Ђука Динић“ Бојник;
08 у Народној библиотеци „Вук Караџић“;
02 у Туристичкој организацији Бојник;
21 у ЈП за водоснабдевање Брестовац-Бојник-Дољевац;
11 у ЈКП „Јединство“ Бојник;
06 у Центру за социјални рад;
03 у Установи Дом Културе Бојник;

У „БојПек“ пекари и Установи „Спортска Хала“ нема запослених.

Организациони облици локалне самоуправе, у којима је број запослених, на неодређено време, већи у обавези су да смање, односно да спроведу рационализацију броја запослених, у року од 60 дана од дана ступања на снагу ове Одлуке.

Одборници су усвојили Предлог Решења о разрешењу и именовању вршиоца дужности Директора ЈКП „Јединство“ Бојник. До именовања Директора, по спроведеном јавном конкурсу, а најдуже до једне године, за вршиоца дужности Директора ЈКП „Јединство“ Бојник именован је дипломирани инжењер пољопривреде Борисав Илић из Ђинђуше.

У Мијајлици прослављен Свети Пантелејмон

У селу Мијајлица код Бојника ускоро ће почети изградња цркве Светог Пантелејмона.

Мештани овог села окупили су се јуче како би обележили црквену славу Светог Пантелејмона и најавили почетак изградње цркве а чврсто обећање за сву помоћ добили су од председника општине Бојник, Небојше Ненадовића и његових сарадника.


„Подржавам ову акцију коју сте данас организовали и пријатно сам изненађен што вас видим у овако великом броју. Налазимо се на старим темељима ове цркве и као што је већ рекао председник МЗ у Мијајлици, Станимир Дојчиновић, локална самоуправа је издвојила нека новчана средства за израду пројектне документације и испитивање земљишта али пошто све то није одрађено до краја, стојим пред вама и дајем вам чврсто обећање да ће локална самоуправа издвојити много више средстава, не само за израду тих пројеката него и за даљу изградњу ове цркве. Мислим да ћемо се наредне године, на овај датум, опет сви наћи овде али у много бољим условима, него ли данас. Улична расвета у Мијајлици је урађена скоро у целом селу, остале су још две махале али ће до краја овог месеца и те две махале добити уличну расвету. Не бих сада лицитирао са цифрама али верујем да локална самоуправа може да одвоји, до краја године, милион динара за изградњу ове цркве“ – казао је Небојша Ненадовић, председник општине Бојник што су присутни поздравили громогласним аплаузом.

Домаћин овогодишње славе Светог Пантелејмона било је цело село, док ће наредне године домаћин славе бити Јован Васић из Мијајлице.

Субвенционисање нове опреме и механизације

Фонд за развој пољопривреде општине Бојник данас је, са пољопривредним произвођачима, са територије општине Бојник, потписао још 40 преосталих Уговорa о субвенционисању нове опреме и механизације, тако да је у 2017 години потписано укупно 80 Уговора о субвенционисању нове опреме и механизације у укупном износу од 1.994.795,01 динара.

Ово је само једна од мера, коју је ове године Фонд за развој пољопривреде општине Бојник спровео уз помоћ локалне самоуправе општине Бојник.

Циљ и задатак руководства општине Бојник за наредни период је подстицај пољопривреде пре свега, јер је пољопривреда главна грана привреде у општини Бојник и од пољопривреде живи око 60% становништва општине Бојник. На тај начин желимо да спречимо миграцију младих из села у градове, јер јачањем села јача се и општина Бојник.

Предавање за пчеларе

Дана 05.08.2017 године, од 11 часова, у организацији Фонда за развој пољопривреде општине Бојник, у МЗ Косанчић одржано је предавање за пчеларе  са следећом темом:

– Стручно усавршавање и рад са фараровим Кошницама –

Одзив пчелара је био задовољавајући, овом предавању присуствовала су 22 пчелара, а након одржаног предавања пчелара су наставили са дружењем.

Сирене поводом Дана Сећања

Обавештавају се грађани општине Бојник, да ће у Суботу, 5.Августа, у 12,00 часова, бити активиран систем за јавно узбуњивање, емитовањем звучног сигнала „престанак опасности“.

Активирање система за јавно узбуњивање, извршиће се у склопу обележавања 5.Августа, Дана Сећања на страдање и прогон Срба у акцији хрватске војске „Олуја“

Завршено 20. Бојничко лето

У Недељу, 30. Јула, завршено је Бојничко лето 2017.

Завршне вечери наступио је трубачки оркестар Елвиса Бајрамовића, након чега је КУД „Белац“ из Придворице, премијерно, извео своју, нову, кореографију „Српска свадба“, на опште одушевљење свих присутних.

ЧЕТВРТИ ТРАДИЦИОНАЛНИ МЕЂУНАРОДНИ УСПОН НА РАДАН

Планинарско-бициклистички клуб „Змај са Радана“ из Бојника, уз подршку општине Бојник, у оквиру културно-туристичке манифестације Бојничко лето, организовао је планинарску акцију „Четврти међународни успон на Радан“, планинарски догађај, који је постао традиционалан.

Ове године ПБК „Змај са Радана“ организовао је успон на Петров врх 1150м и Камен 954м који се иначе налазе на грбу клуба. Због благог терена и не превелике висинске разлике од око 520 м, стаза је доступна планинарима и излетницима свих узраста и свих нивоа планинарског искуства.

Акцију је подржао и први човек општине Бојник, господин Небојша Ненадовић, који је, овом приликом, нагласио да је акција већ постала традиционална и обећао да ће организација, из године у годину, бити све боља и боља.

Стаза до Петровог врха, дужина је 15 км, висинска разлика 520 мнв и спада у средње тешке стазе. Стаза води кроз село Боринце, поред сеоске цркве, затим кроз махалу Остатовци, са старим кућама кованицама, преко шумских путева , кроз „камену шуму“ до врха Петрова гора, који је шумовит и где је температура нижа за 15-ак степени у односу на температуру  у подножју планине и на коме се налази и црква посвећена Светом Петру и Павлу. Поглад са видиковца Камен је један од најлепших погледа у Србији.

Планина Радан простире се на југу Србије, између области Топлица и Пуста река. Окружена је планинама Соколовицом, Арбанашком планином, Пасјачом, Видојевицом и Гољаком. Границе Радана су реке Топлица на северу и Јабланица на југу. Радан је углавном обрастао столетном листопадном шумом, на појединим деловима има и четинара, а и пашњака. Највиши врх Радана је Шопот, са висином од 1409 м, поред њега ту су још Петрова гора 1150м, Камен 954м и Соколов вис 1370м.

Покровитељ ове акције, која је одржана у оквиру „Бојничког лета“ је општина Бојник. Организатор, Планинарско-бициклистички клуб „Змај са Радана“, за све учеснике, обезбедио је бесплатан ручак и изненадио учеснике,бесплатним, освежењем, пивом на самом Петровом врху, а у повратку сладоледом.

 

Бојничко лето 2017 – треће вече

У оквиру манифестације „Бојничко Лето 2017″, 28. Јула, организовано је такмичење у најбоље презентованој храни, карактеристичној за југ Србије, под називом „Заборављени специјалитети јужњачке кухиње“.

Трпеза са југа укључује предјело, једно традиционално јело или специјалитет са југа Србије и један дезерт.

Жири у саставу Драгиша Николић, Миле Златановић и Бобан Петровић, донео је једногласну одлуку да победик, у категорији појединаца, буде Јасмина Голубовић из Црквице. Друго место припало је Јелени Аранђеловић из Бојника, а треће Милени Станисављевић из Црквице. У категорији Удружења, прво место припало је предшколској установи „Ђука Динић“ из Бојника, друго место Удружењу жена „Ружа“ из Лебана, а треће место освојила је герантолошка служба из Бојника.

Након добре хране из јужњачке кухиње, посетиоци су уживали у сплету игара из целе Србије, у извођењу Културно-уметничког друштва “ Леминд “ из Лесковца и наступу вокално-инструменталног оркестра Константин.

Председник општине отворио Бојничко Лето 2017

Традиционална, 20. по реду, манифестација „Бојничко лето 2017“, настављена је јуче у центру Бојника, где је одржан дечији маскенбал.

Водитељ програма, на велико задовољство, како деце, тако и њихових родитеља, био је, легендарни, Миња Субота.

Након маскенбала Председник општине Бојник, господин Небојша Ненадовић, свечано је отворио „Бојничко Лето“, после чега је уследио, спектакуларни, ватромет.

 

За добро расположење свих присутних, побринуо се фолк певач, Звезда Гранда, Милан Митровић.