Сви чланци од админ

СУБВЕНЦИЈЕ ВОЋАРИМА И СТОЧАРИМА

У Бојнику су у Петак, 3. Септембра, у сали Дома културе и у организацији Буџетског фонда за развој пољопривреде општине Бојник,  потписани уговори са пољопривредницима о суфинансирању за 2020 годину. Средства ће на рачуне пољопривредника, како кажу представници Буџетског фонда за развој пољопривреде општине Бојник, бити уплаћена одмах по потписивању уговора или наредног радног дана.

Уговоре су потписивали пољопривредници који су остварили право на  субвенције за  набавку квалитетних товних и приплодних грла у 2020. години, 35 сточара, и пољопривредници који су остварили право на субвенције за набавку сертификованог садног материјала у 2020. години, саднице  вишње, купина,малине,шљиве…, укупно 17 воћара. Сточарима који су остварили право на субвенције за вештачко осемењавање, 26 сточара и нису исплаћени у току претходне године, биће новац уплаћен на рачуне без потписивања уговора. Пољопривредницима се обратио Ивица Јовановић,  Председник комисије Буџетског фонда за развој пољопривреде општине Бојник, и обавестио их да ће пољопривреднци који су 2020. године остварили право на субвенције, а нису добили средства због пандемије крона вируса, потписати уговоре и да ће им средства бити пребачена на рачуне газдинстава одмах по потписивању уговора. Укупна предвиђена сума за 2020 годину је била  12 милиона и по реализацији ових уговора биће потпуно реализована. За 2021.годину биће одвојено 6 милиона за субвенционисање пољопривреде, саднице, приплодна и товна грла, вештачко осемењавање, механизација и пчеларство. Пројекат којим се аплицирало код министарства је одобрен и чекају се конкурси да би се пројекат реализовао до краја године.  Преко министарства пољопривреде иду, ове године, 3 позива али за инвестиције веће од  20.000 евра. Премјерка Ана Брнабић је, током своје посете, приметила да се овде велики број људи бави пољопривредом и у томе видела развојну шансу овог краја. Због девастираности подручја проценат средстава који се враћа је 65% док је на осталим подрујима 60%, наглашава Јовановић. По потписивању уговора разговарали смо са неколико истакнутих пољопривредних произвођача о њиховим плановима за наредну годину и даљи развој газдинстава. Милан Стојановић се бави пластеничком производњом јагоде. Једини је, на територији општине Бојник, који је јагоде производио под пластеником. Пренео нам је део свог искуства и говорио о плановима за следећу сезону. Сузана Маринковић представља газдинство Маринковић из Придворице. Производњом јагоде се баве дуго, имају огромно искуство у том послу и по мишљењу колега највећи су произвођачи јагоде  у општини Бојник. Јагоде гаје на отвореном, на фолији и без ње и то јагоду Зенгу.

Милош Костадиновић је млади пољопривредник и представник газдинства Костадиновић из Доњег Коњувца. Остварио је право на субвенције за сертификовани садни материјал али је поред овог аплицирао за субвенције код министарства за куповину савременог трактора са приколицом и другом опремом. Оно што желимо истаћи је да његовим примером крећу и други млади пољопривредници и да захваљујући субвенцијама општине и министарства унапређују своја газдинства.

ПОНОВЉЕНИ ЈАВНИ ПОЗИВ

 Општина Бојник обавештава јавност да је расписан

 ПОНОВЉЕНИ ЈАВНИ ПОЗИВ
за учешће привредних субјеката у спровођењу мера енергетске санације
стамбених зграда, породичних кућа и станова

На Поновљеном јавном позиву могу учествовати привредни субјекти који врше испоруку и радове на уградњи материјала, опреме и уређаја и испуњавају следеће услове:

  • да су уписани у регистар АПР-а, а регистровани су као привредна друштва и предузетници најмање шест месеци од дана објављивања јавног позива,
  • да над њима није покренут стечајни поступак или поступак ликвидације,
  • да имају атесте за материјале и производе,
  • да дају гаранти рок за уграђене производе  и изведене радове, најмање 24 месеца почев од дана завршетка радова.

Текст Поновљеног јавног позива и комплетна документација коју је потребно приложити при подношењу пријаве може се наћи на интернет страници општине Бојник, линк: www.bojnik.rs/jpdoc

Рок за подношење пријава је до 06.09.2021. године.

За све додатне информације и обавештења подносилац пријаве може се обратити на контакт телефон 016/315-02-04 локал 117 или на електронску адресу:  pomocnik@bojnik.org.rs

ОБАВЕШТЕЊЕ

Обавештавају се родитељи, ученици и запослени у школама  на територији општине Бојник да је тим за праћење и координисање примена превентвних мера  у раду школа  донео одлуку  о моделу наставе у школама, односно о начину рада школа од 1. Септембра 2021. године.

  1. Основне и срење школе у Републици Србији ће започети рад у школској 2021/2022 години по Првом моделу
  1. Средња школа У Бојнику спада у категорију школа које ће започети рад у школској 2021/2022 години по Другом моделу  (слично као прошле године)

Одлуку можете прузети ОВДЕ

Основна школа „Станимир Вељковић Зеле“ Бојник
обавештава све родитеље и ученике
да ће школска година 2021/2022.почети 01.09.2021. године.

Радиће се по Првом моделу, настава ће се одржавати у школи, часови ће трајати 45 минута. Сва детаљнија упутства ће родитељи добити од разредних старешина.

Ученици другог, трећег и четвртог разреда су у обавези да у школи буду у 7:30 часова. Ученици шестог, седмог и осмог разреда ће кренути са наставом  у 12:10 часова.

Будући прваци се са родитељима јављају у 9 часова. Ученици петог разреда у 13 часова.

Том приликом ће се одржати родитељски састанци.

ОБАВЕШТЕЊЕ О ЈАВНОМ ПОЗИВУ

Председник Скупштине општине Бојник обавештава јавност да је објављен јавни позив за достављање предлога кандидата за доделу: Октобарске награде општине Бојник, Захвалнице и Спортског признања  за 2021. годину.

Предлоге кандидата доставити Скупштини општине Бојник, у писаној форми, најкасније до 31.08.2021. године

Текст јавног позива у pdf формату налази се у прилогу овог обавештења.

ЈАВНИ ПОЗИВ

ПОТПИСАНИ УГОВОРИ СА МЕДИЈСКИМ КУЋАМА

Председник општине Бојник, Небојша Ненадовић је свечано  потписао уговоре о суфинансирању медијских пројеката са власницима и представницима медијских кућа .

Ове године ће Општина Бојник финансијски подржати 8 пројеката од 18 пристиглих на конкурсу у области јавног информисања. Пројекте ће подржати са 2 000 000 динара, колико је опредељено  буџетом. Износ је исти као и претходне године а за следећу годину ће настојати да буџетом предвиђена  сума за суфинансирање медијских пројеката буде већа.
Небојша Ненадовић, Председник општине Бојник, је нагласио  значај медија у информисању  грађана и стварању што потпуније слике и позитивног имиџа Бојника у јавности. Један од пројеката одобрених од стране комисије и подржаних од општине је пројекат Југмедије из Лесковца.  Милица Ивановић власник  и уредник  ове медијске куће нам је изнела свој став и своја искуства са суфинансирањем медијских пројеката.  Како госпођа Ивановић истиче Град Лесковац и општина Бојник могу бити примери добре праксе. Буџетом предвиђених 2 000 000 динара  Бојник је добро распоредио и највише добијају они који јесу највише присутни у Бојнику. Наглашава да ова два милиона општина Бојник успе да расподели  скоро свим медијима у Јабланичком округу и ван округа , што посебно радује, јер се не треба  стављати у локалне оквире.

Завршена Летња лига у Малом фудбалу 2021 у Бојнику

Победник  Летње лиге у малом фудбалу је екипа Кацабаћа. После нерешеног резултата пуцани су пенали. Прецизност и спортска срећа су били на страни Кацабаћа. Обе екипе су биле јаке и резултат је био неизвестан до краја. Друго место је заузела екипа КМФ Стубла а трећи је био Елевен из Бојника, у сениорској конкуренцији.

Од ветерана најбоља је била екипа Водовода. Проглашени су најбољи играчи, голмани, стрелци… све екипе су добиле медаље, пехаре а сениори и поклон ваучере док су  ветерани и ове године изабрали дружење уз вечеру  уместо ваучера. Сениори су за треће место добили 10 ваучера по 5000, 10 ваучера по 7000 за друго место и победници су добили 10 ваучера по 10 000 динра. Конкуренција је била јака, а  најтежа утакмица је била у полуфиналу. Колико су екипе биле уједначене по снази говори да се до победе дошло једанаестерцима. Најбоље од свега је било дружење и спортска борба на терену.     Посећеност утакмица је била велика како завршна 4 дана у Бојнику тако и у свим месним заједницама где се играло. Најлепше награде добили су петлићи и пионири организоване одласке на утакмице у Ниш и Београд.  

Бојничко лето 2021

Одржана је омиљена Бојничка манифестација, Бојничко лето 2021. Организатор ове тродневне манифестације је Турисичка организација  а генерални покровитељ је општина Бојник.

Манифестацију је свечано отворио Дејан Стојановић, Заменик Председника општине Бојник и том приликом је са поносом истакао да се манифестација одржава на лепо уређеном платоу испред Спортске хале, где има много више простора  и где је за малишане много безбедније. Поред тога и бина са озвучењем је сада власништво општине па не морају више да се издвајају средства за закуп. Поред тога обрадовао је посетиоце Бојничког лета вешћу да је у плану организовање и других манифестација на које ће мештани моћи да се окупе и уживају као и у ватромету који је обележио свечано  отварање.

Традиционално Бојничко лето је почело дечијим маскенбалом. Крај бине су продефиловала деца под маштовитим маскама, старији су ишли сами а млађе су водили родитељи или васпитачи. Сви мали учесници маскенбала су добили поклон пакете. Организатор маскенбала је била туристичка организација у сарадњи са П.У.“Ђука Динић“.

 

Ове године Бојничко лето је било у знаку музике. Прве вечери су наступили плесна група „Step by step“ из Лесковца и Љуба Перућица.

Друго вече је било вече фолклора. Биран је Мис  народне ношње и наступили су поред  домаћег културно уметничог друштва К.У.Д. „Белац“ из Придворице и  К.У.Д. „Моравац“ из Ћићевца и трубачки оркестар  Исидора Зећировића. Следила је представа „Нас две“ а остатак вечери је био посвећен млaдима  и журци уз наступ ДЈ-ејева. Треће вече је било вече концерта Лексингтон бенда . Предгрупа су били локални музичари „Catfish company“.    

Треће вечери су,такође,пред  Бојничане изашли каратисти из К.К.“Пуста Река“ који су се управо вратили са медаљама са Европског првенства одржаног у Новом Месту у Словенији. Дечаци  Алекса Здравковић, Никола Живковић и Данило Мишић су као мушки ката тим освојили прво место и постали прваци Европе у свом узрасту.

ОБАВЕШТЕЊЕ О СУЗБИЈАЊУ ЛАРВИ КОМАРАЦА

Обавештавамо јавност да ће у четвртак, 12.08.2021.године, уколико се стакну неопходни метео услови, предузеће SANIT M&M d.o.o из Ниша, почети третман сузбијања ларви комараца на територији општине Бојник, у складу са Уговором бр.404-02-22/2021-02/5 од 12.04.2021.године.

Радови ће се изводити у периоду од 09 до 18 h.

Планирано је да радови трају 1 дан.

Третман ће се вршити препаратом за сузбијање ларви комараца LARVASTOP PIRIPROX 0,5 ZG, који је еколошки препарат на бази регулатора раста са специфичним дејством на ларве комараца и нешкодљив је за водену фауну и остале организме.

Координацију рада спровешће шеф стручно оперативног тима извођача уз пуну сарадњу са надзором третмана испред општинске управе Бојник.