Данас, 06.03. 2012. године, у просторијама општине Бојник, потписан је уговор о реализацији пројекта „Безбедна општина“ који се финансира средствима „UN-HABITAT“– а, у оквиру PBILD програма, у вредности од 12.000. долара.
Циљеви пројекта су:
- Унапређење капацитета локалних надлежних органа за превенцију насиља и подизање свести средњошколаца о свим облицима насиља, кроз едукативне активности;
- Унапређење нивоа опште безбедности и смањење броја регистрованих случајева насиља на јавним местима;
- Превенција увођењем видео надзора;
- Повећање едукативних активности, како би се смањио број случајева вршњачког насиља, уз помоћ едукативних радионица.
Пројекат има за циљ да смањи стопу насиља, постављањем видео надзора на критичним тачкама у општини, као и смањење вршњачког насиља кроз едукативне радионице, јер се деликвентно понашање најчешће јавља у средњој школи.
Циљне групе пројекта су полиција и средњошколци.
Главне активности су:
- Набавка и инсталација мрежне инфраструктуре WIRELESS MESH SYSTEM и две камере за видео надзор,
- Обука полицајаца за коришћење видео назора,
- Едукација средњошколаца, организовањем радионица на тему насиља.
Разлози за одабир циљних група су:
- постојање вршњачког насиља,
- повећање броја младих преступника,
- арогантно понашање ученика према наставницима,
- велики број ексцеса на јавним местима,
- неадекватни капацитети релевантних институција за превенцију насиља.




Фонд за развој пољопривреде општине Бојник наставио је са робним кредитирањем пољопривредних произвођача и у 2012. години.
Са најдубљим жаљењем и тугом обавештавамо јавност, колеге, сараднике и пријатеље да је Крстић-Николић Сузана изненада преминула 26. Фебруара у 47. години живота.
Акција добровољног давања крви под називом Повежи се и ти… буди давалац крви, организована је у Дому здравља у Бојнику 28.фебруара 2012.год од 10-13 часова.
На данашњој седници штаба за ванредне ситуације општине Бојник констатовано је да су сви путеви проходни и одлучено је да се упути апел свим мештанима да очисте канале као и простор испред својих домова у циљу заштите од поплаве.
Најтрагичнији дан у вишевековној историји Бојника и читавог пусторечког краја је 17. Фебруар 1942. године, када су бугарски окупатори, у једном дану, стрељали више од 500 житеља Бојника и суседног села Драговца.