Архиве категорија: Инфраструктура

ГРЕЈАЊЕ ЗА ДОМ КУЛТУРЕ У БОЈНИКУ

Приводе се крају радови на уградњи централног грејања у згради Дома културе у Бојнику. Радови се изводе у склопу пројекта доградње анекса и котларнице.  Зграда Дома културе је добила радијаторе и приводе се крају радови на монтажи цеви. Вредност пројекта је  3.895.140 динара са ПДВ-ом. Пројекат се финансира преко пројекта са којим је конкурисано код Министарства за заштиту животне средине.

Радови на овом пројекту, како каже Ненад Јовановић, Директор Дома Културе, су обухватили изградњу котларнице,  постављање котла и радијатора у целој згради. Постојање доброг грејања у сали омогућиће одржавање позоришних представа и  несметано одржавање културних манифестација у току зимског периода као и лакши рад библиотеке која се налази у истој згради. Ненад Јовановић истиче веома добру сарадњу са извођачима радова и да ће радови бити завршени за око 10 дана.  

ПРОЈЕКАТ ПОД НАЗИВОМ IMPRESS КОЈИ ОПШТИНА БОЈНИК РЕАЛИЗУЈЕ У САРАДЊИ СА БУГАРСКОМ ОПШТИНОМ ЗЕМЕН УШАО У ЗАВРШНУ ФАЗУ

Пројекат под називом “IMPRESS – Управљање инвестицијама за заштиту културног наслеђа у прекограничном региону” који је општина Бојник реализовала у сарадњи са бугарском општином Земен ушао је у завршну фазу.

Тим поводом данас је одржан радни сасатанак партнера на овом програму. Том приликом заменик председника општине Дејан Стојановић упознао је делегацију бугарског града Земен са компаративним предностима пусторечког краја и нагласио да се општина Бојник може похвалити богатом културном, туристичком и гастрономском понудом.

Овај пројекат, како је рекао Стојановић представља наставак сарадње која је успостављена пре неколико година када је преко ИПА програма ЕУ асфалтиран пут у дужини од преко 3.000 метара од Циглане у Придворици до Цркве Светог Архангела Гаврила у овом месту средствима у износу од 374.000 евра. 03 Пројекат се овога пута односио на асфалтирање платоа код Хале спортова, као и његово  осветљење и постављање концертне бине. У ове сврхе ЕУ је преко ИПА програма определила суму од 262 хиљаде евра. Овим програмом је општина Земен имала на располагању 272 хиљаде евра за уређење културно историјских споменика. Посебно радује чињеница што је монтирана концертна бина на платоу испред Хале спортова, а набављено је и озвучење и осветљење, казао је Стојановић. Пратеће манифестације ове прекограничне сарадње и сусрета са представницима општине Земен су и презентација културно историјског наслеђа, гастрономске понуде и туристичких потенцијала. Сходно томе гости из Бугарске обићи ће Брестовачко језеро, локалитет Царичин Град, а у селу Придворица код цркве Светог архангела Гаврила сутра ће моћи да уживају у културно уметничком програму и гастрономској презентацији, а посебна специфичност је и ликовна колонија која је окупила једанаест академских сликара из Србије. Како је констатовано на радном састанку сарадњу са Земеном треба наставити и у наредном периоду кроз заједничке пројекте.

ПОТПИСАН УГОВОР О УВОЂЕЊУ У ПОСАО ИЗВОЂАЧА РАДОВА НА ИЗГРАДЊИ КОТЛАРНИЦЕ ЗА ПАРНО ГРЕЈАЊЕ УСТАНОВЕ КУЛТУРЕ

Овај уговор омогућен је захваљујући Министарству за заштиту животне средине са којим је 25. марта потписан уговор о суфинансирању пројекта изградње котларнице у Дому културе.

Ово суфинансирање између општине Бојник и ресорног министарства је у пропорцији 3 милиона које даје министарство, а локална смоуправа издваја 2 милиона и 347 хиљада динара, казао је председник општине Небојша Ненадовић.

Он је додао да радује чињеница, да се на тендеру прошло много боље па ће укупна вредност целог посла износити 3 милиона и 900.000 динара.

Извођач ових радова је д.о.о Гранит инжењеринг из Лесковца, а како је казао представник ове фирме Новица Станковић они ће већ сутра кренути са послом.

Како је закључено радови ће бити завршени за 30 календарских дана, а њиховим окончањем објекат ће добити централно грејање које ће омогућити несметано организовање културних манифестација и у току зимских месеци.

ЈКП “ЈЕДИНСТВО” У БОЈНИКУ ДОБИЛО ЈЕ НОВУ МУЛЧЕР МАШИНУ ЗА ОТКОС И ЧИШЋЕЊЕ РАСТИЊА ПОРЕД ПУТА

Како је у изјави  казао директор ЈКП ,,Јединство” у Бојнику Борисав Илић ова такозвана Мулчер машина набављена је захваљујући ангажовању председника општине Небојше Ненадовића и целог локалног руководства, а у те сврхе издвојена је сума од 690.000 динара.

Како је подвукао Илић ускоро ће додатни делови ове машине бити уграђени на трактор , тако да ће она врло брзо бити у функцији.

Употреба ове машине допринеће континуираном одржавању путева чишћењем растиња, а ангажовањем предузећа купљена је и машина за бушење јама која ће омогућити постављање уличних табли на стубовима. За ову машину издвојено је 45.300 динара.

Како је подвукао Илић планови ЈКП “Јединство” су амбициозни и за наредни период јер ће се приступити и набавци цистерне за фекалне воде.

 

Летње одржавање путева

На територији општине Бојник почело је летње одржавање путева. У току јучерашњег дана уређена су два путна правца: Бојник – Оране и Горњи Брестовац – Брестовачко језеро. У оквиру овог одржавања коси се и чисти трава и растиње у заштитном појасу пута како би се побољшала прегледност у саобраћању овим путним правцима. Радове изводи „Тенсег“ Кривача ангажована од стране јавног комуналног предузећа „Јединство“ Бојник. Ипак, радове ове врсте ускоро ће обављати радници јавног комуналног предузећа „Јединство“, јер је у припреми набавка прикључне таруп машине за потребе општине Бојник.

У ПОНЕДЕЉАК БИЋЕ РАСПИСАН ТЕНДЕР ЗА АСФАЛТИРАЊЕ ТРИ УЛИЦЕ У ГРАДУ, КАО И ТЕНДЕР ЗА ИЗРАДУ ПРОЈЕКТА ИЗГРАДЊЕ КРУЖНОГ ТОКА У БОЈНИКУ

Како је истакао председник општине Бојник Небојша Ненадовић асфалтирање три улице и то Николаја Динића, Првомајске и 28. марта омогућено је захваљујући Министарству без портфеља задуженог за развој недовољно развијених општина и општинском тиму који је учествовао на конкурсу.

За ову намену обезбеђена је сума у износу 8,5 милиона са учешћем општине од 21 одсто или 1,8 милиона динара.

Код истог министарства, на другом конкурсу који се односи на израду пројектно техничке документације општини Бојник одобрено је 600.000 динара за израду пројекта за уређење корита Пусте Реке у дужини од 2 километра.

Ненадовић је подвукао да је ова локална самоуправа прошла и на конкурсу Министарства за грађевинарство, саобраћај и инфраструктуру са пројектом за израду техничке документације за уређење кружног тока у износу од 800.000 динара.

Ненадовић је додао да се напокон остварује дугогодишњи циљ да Бојник добије кружни ток чиме ће у знатној мери центар града добити нови и лепши изглед.

Како је закључио Ненадовић од квалитетних пројеката зависи и одобравање средстава Владе, ресорних министарсава и страних развојних организација, а општина има квалитетан пројектни тим који је дорастао задатку да створи услове за унапређење услова живота и рада грађана.

ПРОЈЕКАТ ИЗГРАДЊЕ ПУТА ПРЕКО РАДАН ПЛАНИНЕ КОЈИ ЋЕ ПОВЕЗАТИ ОПШТИНЕ И ГРАДОВЕ ЈАБЛАНИЧКОГ, НИШАВСКОГ И ТОПЛИЧКОГ ОКРУГА ЈЕ ЗАВРШЕН И ОЧЕКУЈЕ СЕ ЊЕГОВА СКОРА РЕАЛИЗАЦИЈА

Према овом пројекту који је урадило предузеће Путеви Србије у плану је асфалтирање 26 километара пута, а очекује се и завршетак израде другог пројекта који ће обухватити 4,7 километара чиме ће бити повезана деоница од Беговића гроба до Гајтанских врата.

Како је казао заменик председника општине Бојник радови на асфалтирању би требало да почну крајем ове године. Он је додао да ће овај пут омогућити повезивање општина Бојник, Лебане, Медвеђа, Прокупље и Куршумлија и допринети развоју туризма.

01

Осим повезивања Сијаринске, Луковске, Пролом Бање и локалитета Царичин Град и Ђавоље вароши овај путни правац омогућиће и развој сеоског туризма и постати примамљив за стране и домаће туристе, али и потенцуијалне инвеститоре, закључио је Стојановић.

ПЛАНОВИ ИЗГРАДЊЕ КРУЖНОГ ТОКА У БОЈНИКУ БИЋЕ РЕАЛИЗОВАНИ У ШТО КРАЋЕМ РОКУ

На јавном конкурсу за суфинансирање планске документације Министарства саобраћаја, грађевинарства и инфраструктуре идеја за изградњу кружног тока у Бојнику добила је зелено светло.

Како је казао заменик председника општине Дејан Стојановић на основу урбанистичког плана општине у строгом центру на месту где се сада налази мини парк и фонтана биће изграђен кружни ток, а након завршетка овог планира се изградња још једног кружног тока код Дома здравља.

Стојановић је додао да се ова година користи за израду свих планских аката како би се локална самоуправа следеће године спремила за реализацију завршних радова.Истовремено, како је додао Стојановић биће размотрени разни планови који се односе на озелењавање јавних површина и стварање услова за естетски лепши град.

Ове радове, како изражава наду Стојановић у знатној мери помоћи ће ресорна министарства Владе Србије

УСКОРО ЋЕ ПОЧЕТИ РАДОВИ НА ИЗРАДИ ПРОЈЕКТНЕ ДОКУМЕНТАЦИЈЕ ЗА ИЗГРАДЊУ КЕЈА У БОЈНИКУ

На конкурсу Министарства без портфеља задуженог за економски развој недовољно развијених општина локалној самоуправи у Бојнику одобрена су знатна финансијска средства која ће омогућити израду пројектно техничке документације за санацију и изградњу кеја код Спортске хале.

Како је истакао председник општине Бојник Небојша Ненадовић ресорно министарство је у ове сврхе одобрило 600.000 динара. Овим  средствима биће урађена пројектна документација од моста у Драговцу, тачније од ушћа Каменичке у Пусту Реку до краја насеља Бојник, а дужина ове деонице је око 2 километра.

Након израде пројекта и расписивања тендера извођач радова, а на основу најбоље понуде биће уведен у посао, с тим што ће се локална самоуправа трудити да учествује на разним конкурсима како би се обезбедила додатна  средства за реализацију ове идеје. Ускоро ће почети и обиман посао чишћења корита реке, казао је Ненадовић.

Изградњом кеја уз већ изграђен плато испред Хале спортова ово ће бити у целини решен и урбанизован простор који ће представљати централно градско језгро речено је овом приликом.

У ОПШТИНИ БОЈНИК УСКОРО ЋЕ ПОЧЕТИ АСФАЛТИРАЊЕ УЛИЦА НИКОЛАЈА ДИНИЋА, ПРВОМАЈСКЕ И УЛИЦЕ 28. МАРТА

Преко Министарства без портфеља задуженог за развој недовољно развијених општина локална самоуправа добила је знатна финансијска средства за асфалтирање улица Николаја Динића, Првомајске и улице 28. марта, рекао је  председник општине Бојник Небојша Ненадовић

  Укупна вредност радова је 8,5 милиона динара од чега ће министарство учествовати са 6 милиона и 835 хиљада динара, а локална самоуправа партиципираће са 1,6 милиона динара. Како је закључио Ненадовић општина Бојник ће етапно кренути у решивање и асфалтирање улица у граду, а на овај начин ће се у знатној мери унапредити услови за живот и рад становништва.