Архиве категорија: Инфраструктура

Припреме за Агробизнис зону у Косанчићу

За пројекат изградње Агробизнис зоне општина Бојник је, у конкуренцији 99 локалних самоуправа, на конкурсу, Европске Уније, добила суму од милион евра.

Како истиче председник општине Небојша Ненадовић сви послови би требало да се заврше до краја марта наредне године, а преговори са потенцијалним инвеститорима су у току.

Ненадовић наглашава да су  овде планиране четири парцеле од по пет хектара, где ће бити смештени погони за прераду и полупрераду, као и 33 хектара чистог пољопривредног земљишта.

У циљу потпуног опремања потребно је створити инфраструктурне услове , каже Ненадовић и додаје да ће се овај посао радити по приоритетима.

У агробизнис зони, како закључује  Ненадовић  посао ће у четири погона добити око триста радника.

Ускоро набавка новог возила за ЈКП ,,Јединство“

На последњој седници Општинског већа у Бојнику донета је одлука да се за потребе Јавно комуналног предузећа ,,Јединство”, набави ново возило за сакупљање и одвоз смећа, као и комбиновани уређај за кошење траве поред пута и канала.

Како истиче председник општине Бојник, Небојша Ненадовић вредност ове инвестиције је око 8 милиона динара, а она ће омогућити квалитетнији и бржи рад у области одржавања јавне хигијене на подручју целе општине.

У плану је целокупна модернизација процеса рада Јавно комуналног предузећа, а у том циљу биће набављене поступно и нове канте за смеће на територији општине Бојник, закљућује Ненадовић.

У Ђинђуши завршено асфалтирање пута

Након асфалтирања путног правца у Славнику у дужини од око 600 метара, завршено је и асфалтирање пута у Ђинђуши у дужини од 450 метара, ширина коловоза је 4 метра.

,,Ове инвестиције започете су крајем прошле године, али због лоших временских услова нису завршене.Вредност ових радова је око 7 милиона динара без ПДВ-а. Планирано је асфалтирање путева у Плавцу,Стубли и Горњем Бријању, ове радове финансира Влада Републике Србије.У току је и израда пројектне документације за месне заједнице Мрвеш, Ћуковац и Облић”,  казао је Председник Скупштине општине Бојник, Дејан Стојановић.

ПОЧЕЛО АСФАЛТИРАЊЕ ПУТА У СЛАВНИКУ

Данас је асфалтирањем пута у Славнику отпочела сезона асфалтирања путева  у општини Бојник.Пут у овом селу је први пут добио асфалтну подлогу , каже председник општине Небојша Ненадовић.

Он додаје да је пут у овом месту пут дужине око 600 метара, а ширина коловоза је 3 метра.Осим овог пута очекује се и асфалтирање пута у Ђинђуши у дужини од 450 метара, док ће ширина коловоза бити 4 метра.Укупна вредност и једног и другог пута је око 7 милиона динара, а средства су обезбеђена из општинског буџета. Ненадовић каже да је приоритет да свака месна заједница има асфалтни пут јер , како додаје живимо у 21. веку , што подразумева да сви мештани имају исте услове за развој.Асфалт је Славник имао од главног пута још 1997. године у дужини од 750 метара.

Ови радови изведени су анагажовањем Месне заједнице и сечом и продајом багрема уз минимални допринос општине, што је допринело асфалтирању 750 метара. Како каже председник Савета месне заједнице Станимир Стојчић – Мујко овај пут означиће свеукупну прекретницу за развој читавог краја.Славник има 79 кућа, али  8 домаћинстава чува стоку и бави се и садњом пшенице, овса и сточне хране.

Вредни мештани Славника баве се и производњом квалитетне ракије и сира. Како наглашавају мештани прошле године продата су 4 вагона шљиве, а ове године ће та продаја бити и већа с обзиром на асфалтни пут и његову повезаност са осталим путним правцима као што је Горњи Брестовац.

Подизање инфраструктурних услова

У општини Бојник у континуитету се ради на пољу подизања инфраструктурних услова који су неопходни за долазак потенцијалних инвеститора.

Како истиче председник општине Небојша Ненадовић ово место заслужује свеукупни социјални и економски опоравак и отварање нових радних места.

У току је и израда пројектне документације неопходне за отварање тендера који се односе на изградњу нове пијаце у Косанчићу,препарцелацији ради  изградње новог моста на Пустој  реци, као и куповини  нове парцеле ради изградње канализационе мреже у самом центру.

Капитални пројекат је проширење Централног вртића, истиче Ненадовић и додаје да ће се на овај начин добити још 60 квадратних метара корисне површине, што ће омогућити отварање нове јаслене групе за малишане од једне до две године.

Истовремено ужурбано се припрема и пројектна документација за санацију Основне школе и Дома здравља за шта је финансијску  подршку већ  дала Влада Републике Србије преко Канцеларије за јавна улагања, закључује Ненадовић.

Ускоро доградња вртића у Бојнику

Општини Бојник одобрена су средства за доградњу и опремање зграде Предшколске установе ,,Ђука Динић“.

Уговор о суфинансирању мера популационе политике јединица локалне самоуправе у Републици Србији у 2019. години потписан  је између Кабинета министра без портфеља задуженог за демографију и популациону политику и општине Бојник. Уговоре су потписали министарка Славица Ђукић Дејановић и председник општине Небојша Ненадовић.

,,Средства за реализацију програма додељена су на основу пријаве општине на јавни позив за доделу бесповратних средстава.За доградњу и опремање зграде Предшколске установе ,,Ђука Динић“ од стране министарства одобрено 6.339.200 динара са учешћем општине од  1.584.800 динара, док је за едукацију одобрено 240.000 динара, са учешћем општине од 60.000“, казао је први човек општине Бојник Небојша Ненадовић.

Планирано је да током лета  почну радови на доградњи  вртића, а рок за завршетак је 31. децембар, додао је Ненадовић.

Улична расвета у Обилићу

Председник општине Бојник, Небојша Ненадовић обишао је радове на постављању уличне расвете у месној заједници Обилић.Радови у дужини од 3000 метара, биће завршени у року.

Поред ове, уличну расвету добиће и месне заједнице Граница, Мајковац и насеље Нова Стубла, које се налази између Косанчића и Стубле.Укупна вредност радова за све четири месне заједнице износи  2,5 милиона динара са ПДВ-ом. Извођач радова је предузеће Елвис плус из Крушевца, казао је Ненадовић.

У 2018. години улична расвета постављена је у седам месних заједница. У току ове године урадићемо пројекте за још три села која немају расвету, а то су Ћуковац, Ображда и Ивање,рекао је Ненадовић .
03

Обнова и изградња спортске инфраструктуре у Бојнику

Министар омладине и спорта Вања Удовичић одржао је састанак са Председником општине Бојник, Небојшом Ненадовић и његовим сарадницима.

,,На састанку који је одржан у кабинету министра, разговарали смо о развоју спорта, обнови и изградњи спортске инфраструктуре у Бојнику, о чему је било речи и недавно на састанку министра Удовичића са председницима из Јабалничког округа у Медвеђи. Договорено је уређење спортског терена у месној заједници Горње Бријање, као и уређење терена за кошарку и мини пич терена,  који се налазе поред фудбалског клуба ,,Пуста Река“ у Бојнику“, казао је Председник општине Бојник, Небојша Ненадовић.

Мини пич терен у Бојнику отворен је 2011. године, он је сада готово уништен, потребна је реконструкција, замена дела подлоге,бочних дасака на терену, сређивање кошаркашког игралишта, као и постављање развете. Задатак нам је да овај спортски комплекс ватимо својој намени, и деци створимо услове за игру и рекреацију, истакао је Ненадовић.

01

Почела грађевинска сезона у општини Бојник

Са лепим временом почела је и грађевинска сезона на територији општине Бојник, у току су радови на четири локације.

,,Једна од тих локација је и месна заједница Ђинђуша, где су завршени радови на изградњи канализационе мреже и пропуста за одовод атмосферских вода, док ће наредне недеље бити асфалтирана улица у дужини од 450 метара. Такође и у Славнику су завршени припремни радови за асфалтирање пута.Укупна вредност радова је 6.800.000 динара без ПДВ-а. Асфалтирање улица у Ђинђуши и Славнику, финансира се средствима из буџета општине Бојник“, казао је први човек општине Бојник Небојша Ненадовић приликом обиласка радова.

У наредном периоду очекују се асфалтирање још три путна правца и то у Горњем Бријању, Плавцу и Стубли.

Општина Бојник купила Главну аутобуску станицу

На последњем заседању локаног парламента  4. фебруара усвојена је Одлука о прибављању непокрености у јавну својину непосредном погодбом, доношење ове одлуке, како је образложено, неопходно је ради прибављања у јавну својину непокретности како би се сачувао објекат који је од великог значаја за грађане општине Бојник.Објекат, који је изграђен осамдесетих година, за потребе Главне аутобуске станице са пет долазних и одлазних перона, представља везу општине Бојник са другим општинама и градовима.

Куповином овог објекта од стране другог лица, становници били би одсечени, од остатка Србије, из тог разлога од великог је значаја за општну  Бојник и њене грађане прибављање ове непокретности у јавну својину.