Архиве категорија: Инфраструктура

У БОЈНИКУ ИНТЕНЗИВИРАНИ РАДОВИ НА САДЊИ ДРВОРЕДА

Задњих десетак дана све екипе су ангажоване на садњи разних платана и то на шест  локација у Бојнику, почев од простора између новог моста, односно простора који повезује Пусторечку са улицом 17. фебруара, али дрворед са 60 садница планиран је и на простору улица Светог Саве, као и раскрсница улица Девет Југовића са Пусторечком, а овим планом предвиђен је, како каже заменик председника општине Бојник Дејан Стојановић, и простор испред Спортске хале.

 У ове сврхе, како додаје Стојановић из општинске касе опредељена је сума од око 250.000 динара, а носиоци овог посла су ЈКП „Јединство“ и Спортска хала у Бојнику. Стојановић је истакао да ће овом садњом у знатној мери простор бити оплемнењен и позвао суграђане да чувају ова млада стабла четинара и листопадног дрвећа.

РАДОВИ НА ИЗГРАДЊИ ФИРМЕ „ВОЋАР“ У ИНДУСТРИЈСКОЈ ЗОНИ У КОСАНЧИЋУ

Председник општине Бојник Небојша Ненадовић, начелник Јабланичког округа Милош Ћирић и заменик председника општине Бојник Дејан Стојановић данас су обишли радове на изградњи фирме „Воћар“ у индустријској зони у Косанчићу.

Како је казао овом приликом председник Небојша Ненадовић радови се одвијају планираном динамиком, а то на најбољи начин илуструје бетонска конструкција на којој се увелико ради. Он је том приликом демантовао гласине да се на овом месту ништа не ради и подвукао да ће овај погон највероватније бити завршен до маја ове године.Он је додао да су у току преговори са још једним инвеститором и да ће јавност о томе бити обавештена када они буду окончани. Директор фирме Воћар Милан Аврамовић рекао је да је ова фирма основана у Косанчићу августа месеца и да ће прва фаза бити завршена до 1, маја када ће бити запослено 70 радника, а касније ће тај број износити њих 300. Фирма ће се простирати на површини од 9.000 квадрата и имаће три погона. Посебно ће се водити рачуна о запошљавању  20 до 30 високообразованих кадрова, посебно технолога. Планови ове реномиране фирме су амбициозни, закључио је Аврамовић јер ће акценат бити стављен на здравој храни, али и сталном проширењу капацицета који ће достићи 100 хектара сопствене плантаже.    

ПРЕДСЕДНИК НЕНАДОВИЋ И МИНИСТАР ТОНЧЕВ ПОТПИСАЛИ УГОВОР О СУФИНАНСИРАЊУ ПРОГРАМА ПОДРШКЕ УНАПРЕЂЕЊУ РАЗВОЈА ИЗРАЗИТО НЕДОВОЉНО РАЗВИЈЕНИХ ОПШТИНА

У Влади Србије министар без портфеља задужен за развој недовољно развијених општина Новица Тончев и председник општине Бојник Небојша Ненадовић данас су потписали уговор о додели бесповратних средстава у оквиру Програма подршке унапређењу развоја изразито недовољно развијених општина.

Општини Бојник додељена су средства за суфинансирање пројекта Реконструкција тротоара у улицама Душана Ђорића и Стојана Љубића у Бојнику, за реализацију пројеката унапређења капацитета изразито недовољно развијених општина а на основу Јавног позива за пријаву пројеката за Програм подршке унапређењу развоја. Износ опредељених средстава је 7.000.000,00 рсд, односно 58,05% од укупне вредност пројекта који износи 12.057.662,16 динара са ПДВ-ом. Учешће општине је 5.057.662,16 динара, односно 41,.95 од укупне вредности пројекта. Средства за реализацију пројеката у оквиру Програма подршке унапређењу развоја изразито недовољно развијених општина, у укупном износу од 220 милиона динара. добило је 35 недовољно развијених општина, и то за области унапређења локалне комуналне инфраструктуре и предузимање мера у циљу смањења сиромаштва. Средства су намењена за реконструкцију и адаптацију објеката, набавку возила и опреме за потребе одржавања комуналне инфраструктуре, реконструкцију паркинг простора, изградњу моста, реконструкцију улица, путева и тротоара, уређење бине летње позорнице, реконструкцију и изградњу водоводне и канализационе мреже и мере помоћи становништву и осетљивим категоријама. Тончев је тим поводом истакао да Кабинет за развој недовољно развијених општина четврту годину заредом организује доделу средстава за јединице локалне самоуправе из четврте категорије, како би се континуирано радило на унапређењу развоја ових подручја. novica-toncev-750x430 Он је указао на то да се додељује 220 милиона динара у рекордном року од датума расписивања јавног позива, и додао да та средства нису довољна за санирање свих потреба људи из мање развијених делова Србије, али да се праве значајни помаци који су видљиви кроз многобројне реализоване пројекте. Потписивањем уговора и обезбеђивањем новчаних средстава, осигурали смо додатну подршку за промене које ће директно утицати на побољшање квалитета живота грађана у овим општинама, закључио је министар Поводом потписивања овог уговора председник општине Бојник Небојша Ненадовић дао је интервју РТС а њихов прилог можете погледати на адреси https://www.rts.rs/lat/vesti/drustvo/5362319/najnerazvijenijim-opstinama-u-srbiji-po-7-miliona-dinara-za-unapredjenje-komunalne-infrastrukture.html

ПРОЈЕКТНИ ТИМ ОПШТИНЕ БОЈНИК ИМА АМБИЦИОЗНЕ ПЛАНОВЕ

Током ове године четири села раданског подручја добиће уличну расвету чиме ће се заокружити постављање ове расвете у општини Бојник. Са увођењем уличне расвете за свако село почело се 2016. године и овај посао рађен је сукцесивно и по приоритетима, казао је гостујући у емисији „У фокусу“ председник Привременог органа општине Бојник Небојша Ненадовић.

Он је нагласио да следи посао на увођењу уличне расвете у селима Ивање у вредности од 10 милиона динара, иако ово место има само 10 становника, а након тога радови ће се одвијати у селима Ображда, Лозане и Зоровац. Пројектни тим је себи као капитални задатак поставио изградњу модерног хотела на Радану у месту Добра Вода који ће добити на значају проласком пута преко ове планине и повезивањем Бојника са Пролом бањом и Куршумилијом у Топлочком и општинама Лебане и Медвеђа у Јабланичком округу. Како истиче Ненадовић у целом овом процесу најважнија је подршка Владе Србије и председника Александра Вучића.

60 КОНТЕЈНЕРА ZA 4 СЕЛА

Како наглашава директор ЈКП „Јединство“ Драган Љубисављевић ови контејнери ће врло брзо бити постављени у селима Каменица, Лапотинце и Горње и Доње Коњувце.

На овај начин биће у потпуности заокружен циклус постављања контејнера у нижем подручју општине Бојник. Он је уједно упутио апел да грађани посебно у зимском периоду у контејнере не одлажу пепео, жар и друге запаљиве материје. Љубисављевић каже да је ово предузеће веома успешно пословало у 2023. години, да има амбициозне планове за наредну годину и да грађани редовно измирују своје обавезе.

У ТОКУ СУ РАДОВИ НА ИЗГРАДЊИ УЛИЦЕ БОЈАНА ТАСИЋА

Улица „Бојана Тасића“ спојиће нови мост на Пустој Реци са Домом здравља и вртићем.

Како истиче председник Привременог органа општине Бојник, Небојша Ненадовић улица ће бити дужине 117 метара, а у плану је да се ураде тротоари са обе стране, биће урађени и паркинзи и спроведена кишна канализација. На овај начин биће олакшана комуникација и циркулација људи са обе стране реке. Ненадовић истиче да је општинско руководство одустало од декоративне расвете новог моста како би се та новчана средства преусмерила на уређење ове улице. Вредност ових радова је 8 милиона динара, а радови ће врло брзо бити завршени.  

У ТОКУ ЈЕ ЧИШЋЕЊЕ КАМЕНИЧКЕ РЕКЕ И ЈЕНДЕКА

У месној заједници Драговац у току су радови на чишћењу речног корита Каменичке реке до њеног ушћа у Пусту Реку.

  Како истиче председник Привременог органа Небојша Ненадовић овим програмом обухваћено је и чишћење јендека са друге стране Бојника, као и уређење канала у улици Светога Саве у Бојнику. Укупна вредност радова са ПДВ-ом је око 14 милиона динара. За ову деоницу, како наглашава Ненадовић урађена је пројектно техничка документација што укључује дужину 50 метара изнад моста све до ушћа у Пусту Реку и узводно у дужини од 2 километра. Он додаје да је сада за наредну годину спремна документација, тако да ће се по фазама кренути уређење овог ризичног корита. Ови радови су доказ да се ангажовањем свих служби може допринети општем интересу, подвлачи Ненадовић.

ПРИ КРАЈУ РАДОВИ НА РЕКОНСТРУКЦИЈИ ПУТА ЛЕСКОВАЦ- БОЈНИК

У оквиру реконструкције коју изводи ЈП „Путеви Србије“ у току је санација улице Душана Ђорића у Бојнику и она је свеобухватна, казао је у изјави за медије члан Привременог ограна општине Бојник Дејан Стојановић.

Он је додао да ови радови подразумевају скидање слоја асфалта, постављање ивичњака, а након тога ће локална самоуправа с обзиром да се завршава пројекат постављања тротоара приступити и овом послу. Изградњом тротаоара створиће се услови за шетњу грађана, али и безбедност саобраћаја. Стојановић истиче да се овим послом неће зауставити актуелно руководство већ ће наставити са постављањем тротоарских површина у Бојнику, Драговцу и Придворици, али и изградњи бициклистичких стаза. Како закључује Стојановић циљ је урбанизација Бојника и стварање услова за подизање квалитета живота и рада мештана.

СРЕЂУЈЕ СЕ АНЕКС 2 ДОМА КУЛТУРЕ У БОЈНИКУ

Радови на анексу 2 Дома културе у Бојнику одвијају се већ више од две године и они улазе у завршну фазу. како истиче члан Привеменог органа општине Бојник Дејан Стојановић реди се о партерном уређењу дворишта анекса који се поплочава, као и послу на новој канализационој мрежи, санитарним чворовима и електро инсталацијама.

Ови радови су при крају, каже Стојановић и додаје да се очекује да се за месец дана комплетно заврше и да се добије употребна дозвола. Од самог почетка идеја је била да Анекс 2 служи за галерији са сталном поставком о 17. фебруару и очувању лика и дела Ффјата Сејдића, али да се у том простору организују и друге изложбе. У дворишту ће бити приређиване разне културне манифестације намењене младима. Укупно је до сада за Анекс Дома културе утрошено око 20 милиона динара, истиче Стројановић, а последња фаза износила је 5,9  милиона,  а највише средстава издвојило је Министарство културе.  

У ТОКУ СУ ЗАВРШНИ РАДОВИ НА РЕКОНСТРУКЦИЈИ ЗГРАДЕ ОПШТИНЕ У БОЈНИКУ

Како је у изјави за медије казао председник Привременог органа општине Бојник Небојша Ненадовић ови радови дошли су на ред после 40 година.

Овај посао подразумева замену крова, столарије, биће уређена спољна фасада и све оно што је потребно за побољшање услова за рад свих запослених. Ову реконструкцију у укупном износу од 14 милиона динара по пола финансирају Министарство без портфеља за развој економски недовољно развијених подручја и локална самоуправа. Због непланираних радова који су морали да се изведу свота је порасла на 19 милиона динара, казао је Ненадовић. Небојша Ненадовић истиче да је у плану и проширење или изградња Скупштинске сале и да се у том циљу тражи најбоље решење. Према динамици радови ће бити завршени до краја овог месеца.