Стојановић је истакао да ће овом садњом у знатној мери простор бити оплемнењен и позвао суграђане да чувају ова млада стабла четинара и листопадног дрвећа.
Стојановић је истакао да ће овом садњом у знатној мери простор бити оплемнењен и позвао суграђане да чувају ова млада стабла четинара и листопадног дрвећа.
Он је том приликом демантовао гласине да се на овом месту ништа не ради и подвукао да ће овај погон највероватније бити завршен до маја ове године.Он је додао да су у току преговори са још једним инвеститором и да ће јавност о томе бити обавештена када они буду окончани.
Директор фирме Воћар Милан Аврамовић рекао је да је ова фирма основана у Косанчићу августа месеца и да ће прва фаза бити завршена до 1, маја када ће бити запослено 70 радника, а касније ће тај број износити њих 300.
Фирма ће се простирати на површини од 9.000 квадрата и имаће три погона. Посебно ће се водити рачуна о запошљавању 20 до 30 високообразованих кадрова, посебно технолога.
Планови ове реномиране фирме су амбициозни, закључио је Аврамовић јер ће акценат бити стављен на здравој храни, али и сталном проширењу капацицета који ће достићи 100 хектара сопствене плантаже.
Износ опредељених средстава је 7.000.000,00 рсд, односно 58,05% од укупне вредност пројекта који износи 12.057.662,16 динара са ПДВ-ом. Учешће општине је 5.057.662,16 динара, односно 41,.95 од укупне вредности пројекта.
Средства за реализацију пројеката у оквиру Програма подршке унапређењу развоја изразито недовољно развијених општина, у укупном износу од 220 милиона динара. добило је 35 недовољно развијених општина, и то за области унапређења локалне комуналне инфраструктуре и предузимање мера у циљу смањења сиромаштва.
Средства су намењена за реконструкцију и адаптацију објеката, набавку возила и опреме за потребе одржавања комуналне инфраструктуре, реконструкцију паркинг простора, изградњу моста, реконструкцију улица, путева и тротоара, уређење бине летње позорнице, реконструкцију и изградњу водоводне и канализационе мреже и мере помоћи становништву и осетљивим категоријама.
Тончев је тим поводом истакао да Кабинет за развој недовољно развијених општина четврту годину заредом организује доделу средстава за јединице локалне самоуправе из четврте категорије, како би се континуирано радило на унапређењу развоја ових подручја.
Он је указао на то да се додељује 220 милиона динара у рекордном року од датума расписивања јавног позива, и додао да та средства нису довољна за санирање свих потреба људи из мање развијених делова Србије, али да се праве значајни помаци који су видљиви кроз многобројне реализоване пројекте.
Потписивањем уговора и обезбеђивањем новчаних средстава, осигурали смо додатну подршку за промене које ће директно утицати на побољшање квалитета живота грађана у овим општинама, закључио је министар
Поводом потписивања овог уговора председник општине Бојник Небојша Ненадовић дао је интервју РТС а њихов прилог можете погледати на адреси
https://www.rts.rs/lat/vesti/drustvo/5362319/najnerazvijenijim-opstinama-u-srbiji-po-7-miliona-dinara-za-unapredjenje-komunalne-infrastrukture.html
Он је уједно упутио апел да грађани посебно у зимском периоду у контејнере не одлажу пепео, жар и друге запаљиве материје.
Љубисављевић каже да је ово предузеће веома успешно пословало у 2023. години, да има амбициозне планове за наредну годину и да грађани редовно измирују своје обавезе.
На овај начин биће олакшана комуникација и циркулација људи са обе стране реке.
Ненадовић истиче да је општинско руководство одустало од декоративне расвете новог моста како би се та новчана средства преусмерила на уређење ове улице.
Вредност ових радова је 8 милиона динара, а радови ће врло брзо бити завршени.
Укупна вредност радова са ПДВ-ом је око 14 милиона динара. За ову деоницу, како наглашава Ненадовић урађена је пројектно техничка документација што укључује дужину 50 метара изнад моста све до ушћа у Пусту Реку и узводно у дужини од 2 километра.
Он додаје да је сада за наредну годину спремна документација, тако да ће се по фазама кренути уређење овог ризичног корита.
Ови радови су доказ да се ангажовањем свих служби може допринети општем интересу, подвлачи Ненадовић.
Изградњом тротаоара створиће се услови за шетњу грађана, али и безбедност саобраћаја.
Стојановић истиче да се овим послом неће зауставити актуелно руководство већ ће наставити са постављањем тротоарских површина у Бојнику, Драговцу и Придворици, али и изградњи бициклистичких стаза.
Како закључује Стојановић циљ је урбанизација Бојника и стварање услова за подизање квалитета живота и рада мештана.
Од самог почетка идеја је била да Анекс 2 служи за галерији са сталном поставком о 17. фебруару и очувању лика и дела Ффјата Сејдића, али да се у том простору организују и друге изложбе.
У дворишту ће бити приређиване разне културне манифестације намењене младима.
Укупно је до сада за Анекс Дома културе утрошено око 20 милиона динара, истиче Стројановић, а последња фаза износила је 5,9 милиона, а највише средстава издвојило је Министарство културе.
Ову реконструкцију у укупном износу од 14 милиона динара по пола финансирају Министарство без портфеља за развој економски недовољно развијених подручја и локална самоуправа. Због непланираних радова који су морали да се изведу свота је порасла на 19 милиона динара, казао је Ненадовић.
Небојша Ненадовић истиче да је у плану и проширење или изградња Скупштинске сале и да се у том циљу тражи најбоље решење.
Према динамици радови ће бити завршени до краја овог месеца.