Архиве категорија: Инфраструктура

МИНИСТАР ВЕСИЋ И ПРЕДСЕДНИК НЕНАДОВИЋ ПОТПИСАЛИ УГОВОР ЗА ИЗГРАДЊУ АМФИТЕАТРА

Министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре, Горан Весић и председник општине Бојник Небојша Ненадовић данас су потписали уговор о додели средстава за суфинансирање изградње амфитеатра на платоу код спортске хале у Бојнику.

Овај пројекат омогућиће јачање и развој туристичких и културних капацитета, а изградњом Амфитеатра у многоме ће се допринети и уређењу ужег градског језгра.

САСТАНАК РАДНЕ ГРУПЕ ПОВОДОМ ПРОЈЕКАТА ИЗ ОБЛАСТИ ГРАЂЕВИНАРСТВА

Данас је у Лесковцу одржан састанак дела чланова међуресорне радне групе коју је формирало Министарство грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре, у циљу реализација пројекта уређења и развоја Југозападне Србије.

Састанку су присуствовали представници Прокупља, Лесковца, Куршумлије, Медвеђе, Лебана и Бојника. Састанку је председавао Драган Стевановић, државни секретар у Министарству грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре, а Град Лесковац представљао је начелник Градске управе Милош Цветановић, представници локалне самоуправе, јавног предузећа „Урбанизам и изградња“, као и начелник Јабланичког управног округа. Тема састанка је био Јавни позив за доделу буџетских средстава ради суфинансирања развојних инфраструктурних пројеката јединица локалних самоуправа на територији Југозападне Србије. Град Лесковац је кандидовао пет пројеката у вредности од 522 милиона динара, који се односе на рехабилитацију путева, реконструкцију објеката, изградњу секундарне водоводне мреже, као и побољшање инфраструктуре за иновације и ИТ сектор. На најављеном наредном састанку чланови међуресорне радне групе ће обићи радове на реконструкцији стазе до репетитора на Хисару.  

ИЗГРАДЊА МОСТА НА ПУСТОЈ РЕЦИ ЈЕ ПРОЈЕКАТ ОД КАПИТАЛНОГ ЗНАЧАЈА

Како је истакао председник општине Бојник Небојша Ненадовић нови мост у Бојнику је вредности од 50 милиона динара, а заједно са изградњом Амфитеатра код Хале спортова који вреди 70 милиона динара и пробијањем и асфалтирањем улице Дејана и Бојана Тасића доћи ће до повезивања овог дела града са Домом здравља и Дечјим вртићем, на овај начин полако ће се изместити центар града.

До застоја у изградњи моста дошло је, како је подвукао Ненадовић због поремећаја цена грађевинског материјала услед чега су расле цене и аутоматски се је морао расписати нови тендер и изабрати најповољнији понуђач.   Ненадовић констатује да Бојник у последње време постаје велико градилиште и да за то има подршку ресорних министарстава, Владе Србије и председника Александра Вучића. Како закључује Ненадовић планови локалног руководства и његовог пројектног тима су веома амбициозни, а чине се и напори да се доведе реномирани инвеститор у Индустријској зони у Косанчићу.

ОПШТИНА БОЈНИК ДОБИЛА МИНИ АУТОБУС

На конкурсу Министарства за бригу о селу општина Бојник добила је износ од 7 милиона динара и издвојила је још 700.000 динара чиме је омогућена набавка мини аутобуса.

Како истиче први човек општине Небојша Ненадовић ово је друго возило које има локална самоуправа, а буџетом за наредну годину планираће се набавка још два оваква возила чиме ће се омогућити превоз ученика, али и старијих становника из разуђеног подручја општине Бојник. На овај начин, како је закључио Ненадовић општина Бојник показује бригу о становницима, односно ученицима и старијим људима којима ће омогућити превоз до Бојника приликом одласка код лекара или задовољења других потреба.

БОЈНИК ДОБИО НОВИ КАМИОН ЗА ОДВОЗ СМЕЋА

Кључеве новог камиона председнику општине Бојник Небојши Ненадовићу данас је уручио државни секретар у Министарству заштите животне средине Роберт Јакша.

Како је нагласио Ненадовић вредност овог савременог камиона је око 21 милион динара, односно око 200.000 евра, а он ће омогућити лакши одвоз смећа и унапредити рад ЈКП “Јединство“.   Он је додао да је поред  два постојећа камиона сада захваљујући конкурсу ресорног министарства набављен и овај трећи. bojnik-3-1-750x430 Како је закључио Ненадовић локална самоуправа шири мрежу постављања контејнера, тако да ће ускоро у Лапотинцу, Горњем и Доњем Коњувцу и Каменици они бити постављени чиме ће 80 одсто насеља бити обухваћено у јединствен комунални систем.

ПРОМОВИСАНА КЊИГА АФОРИЗАМА „ЖИВИ ЗИД“ АУТОРА ЗОРАНА ЈОВАНОВИЋА

У Дому културе у Бојнику синоћ је премијерно промовисана књига афоризама под називом „Живи зид“ аутора Зорана М. Јовановића.

Јовановић истиче да афоризам као кратку књижевну форму он пише лако, а да инспирације налази у свакодневном животу. Како сам аутор каже Бојник је прво место где је промовисана књига јер је ово место за које је везан и у којем је рођен. Зоран  Јовановић је издао седам књига од којих су три збирке поезије, две са афоризмима и две на дијалекту „Вика ми Лејка“ и „Еве ги па“. Поред аутора, о књизи афоризама, пред препуном салом Дома културе говорили су глумац Гиле Бранковић родом из села Обилић и писац песник на дијалекту Драган Симоновић из Бријања, док је за музички део на гитари био задужен Милан Николић из Лесковца.  

НА ТЕРИТОРИЈИ ОПШТИНЕ БОЈНИК ПОПИСАНО 15 ОДСТО МАЊЕ СТАНОВНИКА

Како је истакао председник Општинске пописне комисије Небојша Станковић на територији Бојника нису током пописа уочене неправилности и испоштована је законска процедуре.

Он наглашава да је попис обављало 25 пописивача, а била су ангажована и четири инструктора, попис је званично завршен до 31. октобра. После овог датума од 1. до 7. новембра ангажована су дежурна лица за све оне грађане који нису успели да се из неких разлога одазову попису. Станковић подвлачи да ови грађани могу да се јаве преко КОЛ центра Републичког завода за статистику или канцеларији на првом спрату у Општини Бојник где пописивачи дежурају од 8 до 20 часова лично или путем телефона на број 016 31 50 208. Како наглашава Станковић према прелиминарним резултатима на територији општине Бојник пописано је 9. 436 становника, односно 8.189 домаћинстава. Просечно свако домаћинство броји 1,15 становника. Станковић истиче да је поређења ради 2011. тај број износио за свако домаћинство 3 члана. Он додаје да је 2011. на територији Бојника било 11.104 становника, а сад тај број износи 9.436, што је за 1.668 мање или у процентима 15 одсто. Станковић закључује да је у овој разуђеној општини успешно завршен попис становништва захваљујући искусним пописивачима.

У БОЈНИКУ ОРГАНИЗОВАНА МАНИФЕСТАЦИЈА „ЗДРАВ ДАН“

“Здрав дан” окупио је малишане и љубитеље бициклизма, а започео је рекреативном вожњом бицикала од Спортске хале у Бојнику до цркве Св. Архангела Гаврила у Придворици (обележеном бициклистичком стазом).

Након доласка и освежења програм је настављен уз стручно организован и вођен тренинг у природи. Тренинг је био прилагођен свим старосним групама, уз препоруке за правилно извођење вежби.   По завршетку тренинга, представници спортских клубова и удружења организовали су за учеснике разне спортске игре, такмичења, квизове и обилазак стазе здравља…   Правилан и здрав начин живота подразумева и здраву исхрану па је најмлађе учеснике припремљена и креативна и едукативна радионицу “Растем здраво”. Директор Туристичке организације општине Бојник Младен Ђорђевић наглашава да је циљ ове манифестације неговање здравих стилова живота и да је све ово организовану у сарадњи са спортским клубовима и школама, а у свесрдну подршку локалне самоуправе. Најсрећнији су били малишани који су могли да возе бицикл, али и да узму учешће у другим спортским дисциплинама Ову манифестацију обишао је и председник општине Бојник Небојша Ненадовић.

ИДЕЈНО РЕШЕЊE ОДМАРАЛИШТА У ДОБРОЈ ВОДИ КОД БОЈНИКА

Интерресорна група Министарства привреде и Министарства туризма за југ Србије позитивно је оценила пројекат изградње туристичког комплекса у Добој Води, а како је у изјави за ТВ 4С казао председник општине Бојник Небојша Ненадовић очекује се дозвола до краја фебруара чиме ће почети изградња хотела, бунгалова и других садржаја за смештај преко 60 гостију.

Вредност ове инвестиције према предрачуну је од 150 до 200 милиона динара. Туристички комплекс Добра Вода добиће на значају са изградњом пута преко Радана који ће повезати општине Бојник, Лебане и Медвеђу са Прокупљем, Куршумлијом и Пролом Бањом.  

РАДОВИ НА ИЗГРАДЊИ ЗВОНИКА ЦРКВЕ СВЕТИ НИКОЛА У БОЈНИКУ

Овај звоник пројектовао је Димитрије Маринковић из Панчева по узору на пирк у Хиландару.

Како истиче заменик председника општине Бојник Дејан Стојановић радови се изводе планираном динамиком, а временски услови су за то повољни. Звоник ће бити висине 17 метара, а ово ће уједно бити и највећа грађевина у Бојнику. zvonik-bojnik-6-750x430 Изградњом звоника локална самоуправа показује бригу о националном и верском идентитету људи овог краја, а то потврђује и чињеница да су поред цркве у Придворици изграђени летњивоци, а у оквиру туристичког копмлекса у Доброј Води предвиђена је и изградња цркве. Свештеник Данило Николић истиче да ће звоник бити понос људи читавог овог краја. Очекује се да звоник буде завршен до пролећа, а његов завршетак означиће и освештење које ће обавити епископ нишки Арсеније.